reklama

Vergne potvrdil svůj odchod ze stáje Toro Rosso

Jean-Eric Vergne se po dlouhých spekulacích rozhodl odejít ze stáje Toro Rosso Jean-Eric Vergne se po dlouhých spekulacích rozhodl odejít ze stáje Toro Rosso autor: Scuderia Toro Rosso - Peter Fox/Getty Images
Po ruském nováčkovi Daniilu Kvjatovi potvrdil svůj odchod ze stáje Toro Rosso i francouzský jezdec Jean-Eric Vergne.

Londýn - Stáj Toro Rosso vstoupí do nové sezony formule 1 s kompletně obměněným týmem pilotů. Po ruském nováčkovi Daniilu Kvjatovi dnes potvrdil svůj odchod i francouzský jezdec Jean-Eric Vergne.

Vergneho budoucnost v týmu byla nejistá už od srpna, kdy vedení stáje oznámilo, že pro příští sezonu angažuje jako druhého pilota ke Kvjatovi mladíka Maxe Verstappena z F3.

Po odchodu Sebastiana Vettela z Red Bullu do Ferrari ale talentovaný Rus povýšil ze sesterského Toro Rosso do Red Bullu a pro Vergneho se tak otevřela možnost místo v kokpitu udržet.

Francouz, jenž v týmu F1 působil od roku 2012, dnes ale spekulace ukončil. "Navzdory dobré sezoně a zisku 22 bodů nebudu už v roce 2015 závodit za Toro Rosso," uvedl na twitteru Vergne, jehož Red Bull podporoval i během juniorské kariéry v F3. "Díky za všechny roky. Vzhůru za novou velkou výzvou," dodal.

Druhým pilotem Toro Rosso vedle Verstappena by se tak mohl stát Carlos Sainz mladší, šampion série Formule Renault 3,5. Syn bývalého mistra světa v rallye tento týden s týmem testuje na okruhu v Abú Zabí.

reklama