Vettel kraloval i v Barceloně. Letos vyhrál už počtvrté

VC Španělska: 1. Vettel, 2. Hamilton, 3. Button
Sebastian Vettel se raduje z barcelonského vítězství
Sebastian Vettel se raduje z barcelonského vítězství | Foto: Reuters

Praha - Kralování německého pilota Sebastiana Vettela pokračuje i nadále.

Aktuální mistr světa zvítězil také ve Velké ceně Španělska v Barceloně, i když tentokrát to neměl nijak lehké.

Z úvodních pěti závodů letošní sezony si lídr stáje Red Bull připsal už čtvrté vítězství.

Těsně v závěsu za ním dojel Lewis Hamilton z McLarenu, třetí místo vybojoval jeho týmový kolega Jenson Button. Vítěz kvalifikace Mark Webber dojel čtvrtý.

Vettel poprvé nevyhrál kvalifikaci. První dojel Webber
Webber byl v Barceloně nejlepší v obou trénincích

Dramatický závod nabral na zajímavosti už na startovním roštu. Webber si nedokázal pohlídat nejvýhodnější pozici a nechal se předjet týmovým kolegou Vettelem. Kolem obou se však ještě rychleji prohnal Alonso a hned v první zatáčce se dostal do čela závodu.

Postupně se však z popředí závodu vytrácel a na vedoucího Vettela začal zle dotírat Hamilton. Přestože oba zajížděli často do boxů, své zastávky u mechaniků zvládali bravurně, a tak se souboj o vítězství zúžil na tuto dvojici.

Vettel na čas dokonce přišel o systém sběru kinetické energie KERS a Hamilton zajížděl čím dál rychlejší kola. Ovšem třiadvacetiletý Němec svou pozici uhájil a pomyslnou cílovou pásku protnul o šest desetin sekundy dříve než Hamilton.

Velká cena Španělska, pátý závod MS vozů formule 1 v Barceloně:
1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:39:03,301, 2. Hamilton (Brit./McLaren) - 0,630, 3. Button (Brit./McLaren) -35,697, 4. Webber (Austr./Red Bull) -47,966, 5. Alonso (Šp./Ferrari), 6. M. Schumacher, 7. Rosberg (oba Něm./Mercedes), 8. Heidfeld (Něm./Lotus-Renault), 9. Perez (Mex./Sauber), 10. Kobajaši (Jap./Sauber) všichni -1 kolo.

Průběžné pořadí MS: 1. Vettel 118 b., 2. Hamilton 77, 3. Webber 67, 4. Button 61, 5. Alonso 51, 6. Rosberg 26, 7. Heidfeld 25, 8. Massa (Braz./Ferrari) 24, 9. Petrov (Rus./Lotus-Renault) 21, 10. M. Schumacher 14.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 185, 2. McLaren 138, 3. Ferrari 75, 4. Lotus-Renault 46, 5. Mercedes GP 40, 6. Sauber 11.