reklama

Vettel má smůlu, přilby v F1 musí zůstat v sezoně stejné

Sebastian Vettel si loni pro závod v Austinu připravil přilbu s motivem komiksového hrdiny Kapitán Amerika. Sebastian Vettel si loni pro závod v Austinu připravil přilbu s motivem komiksového hrdiny Kapitán Amerika. autor: Infiniti Red Bull Racing - Mark Thompson/Getty Images
Sebastian Vettel má letos smůlu. Jezdec, jenž za sezonu formule 1 vymění klidně i 10 různě namalovaným helem, musí od letoška zůstat po celý rok s jednotným zbarvením.

Ženeva - Známý milovník nejrůznějších designů přileb, Sebastian Vettel, má letos smůlu. Čtyřnásobný mistr světa, jenž za sezonu formule 1 vymění klidně i 10 různě namalovaným helem, musí od letoška zůstat po celý rok s jednotným zbarvením.

Podle nového pravidla, které schválila komise F1 v Ženevě, budou muset jezdci odjet všechny Velké ceny v takové, s jakou nastoupí 15. března v úvodním dílu mistrovství světa v Melbourne. Novinka pomůže fanouškům v lepší identifikaci jezdců.

Nové pravidlo ještě musí schválit Světová rada motorsportu, ale to by měla být jen formalita. Podobným krokem k lepší identifikaci bylo loni přidělení jednoho startovního čísla, která jezdce budou doprovázet po celou kariéru ve formuli 1.

reklama