reklama

VIDEO Abraham kroutil zatáčku a nad ním létala motorka

Podívejte se, co všechno bylo potřeba k nafocení jednoho jediného efektního obrázku. TV Fanda
Několik desítek skoků a průjezdů jedinou zatáčkou a hodiny práce. To stojí za jedinou krásnou fotkou, na níž letí freestyle motokrosař Martin Koreň nad hlavou jezdce MotoGP Karla Abrahama.

Praha - Několik desítek skoků a průjezdů jedinou zatáčkou a hodiny práce. To stojí za jedinou krásnou fotkou, na níž letí freestyle motokrosař Martin Koreň nad hlavou jezdce MotoGP Karla Abrahama.

Fotograf Jan Kasl zvolil toto téma pro kalendář televize Fanda, který má ztělesnit mužský svět. A silné motorky do něj určitě patří.

Znovu a znovu ten samý záběr

Jenže "trefit" tu přesnou setinu vteřiny, aby se zrodil unikátní záběr, to není vůbec snadné.

"Byla to zajímavá práce. Tou samou zatáčkou jsem musel projet snad dvacetkrát nebo třicetkrát a trvalo to několik hodin," popisuje mravenčí práci svoji, "létající" hvězdy Koreně i celého štábu.

Fotilo se na Abrahamově domácím Masarykově okruhu, takže si brněnský rodák mohl zvolit i doslova rodinný stroj.

"Jel jsem na Hondě, kterou si táta pořídil, když jsem jako malý jezdil na minibiku, někdy asi v roce 2001. Takže je to vlastně historický kousek," směje se český závodník, který ve čtvrtek večer osobně kalendář pokřtil.

Ojeté gumy Abrahama nezastavily

Jenže motorka teď slouží jako "učební pomůcka" pro zájemce o ježdění a vzhledem k většímu počtu pravých zatáček na brněnské trati byla pravá strana zadní gumy už hodně ojetá.

"Jak jsme fotili v době, když už nebylo tak úplné teplo, měl jsem při tom neustálém opakování problémy se zahříváním gum. Bylo to totiž tak, že jsem vždycky jel jen tu jednu zatáčku, pak se vrátil zpátky a znovu. Už jsem křičel, že ty gumy jsou odepsané a ať je pak okamžitě vymění," vzpomíná s úsměvem Abraham.

Fotografování si aspoň trochu zpříjemnil nedobrovolnou závodnickou pauzu, když v září kvůli sérii zranění definitivně ukončil nepovedenou sezonu MotoGP.

"Teď mám naplánováno hodně doktorů a vyšetření, na závodní okruh se vrátím začátkem února při testech na malajském Sepangu," končí svoje povídání první český vítěz závodu Moto2 a v současné době (už zase) jediný tuzemský jezdec mezi elitou MotoGP.

reklama