reklama

VIDEO Až do posledního metru. V cíli létala auta vzduchem

Podívejte se, jak ve finiši závodu Evropské série FIA GT4 na Red Bull Ringu těžce havarovali Jörg Viebahn z Německa a Bulhar Rosen Daskalov. YouTube
Podívejte se, jak ve finiši závodu Evropské série FIA GT4 na Red Bull Ringu těžce havarovali Jörg Viebahn z Německa a Bulhar Rosen Daskalov.

Spielberg - Závody sportovních vozů už nejsou dávno souboji pouze ve vytrvalosti, ale staly se z nich sprinty. A je úplně jedno, jestli na hodinu, tři, nebo čtyřiadvacet. Tuto pravdu včera dokonale potvrdili jezdci v druhém závodě Evropské série FIA GT4 na Red Bull Ringu, kteří po kolizi doslova pár metrů před cílem skončili ve vzduchu.

Jezdci na rakouské trati mířili ke konci posledního 30. okruhu, když se v závěrečné zatáčce vymkl Jörgu Viebahnovi z Německa a Bulharovi Rosenu Daskalovovi vzájemný souboj z rukou.

Viebahn v Aston Martinu a Daskalov za volantem britského unikátu Sin R1 se řítili bok po boku k cílové čáře v souboji o čtvrté místo. Pak však došlo k drobounké kolizi,  vůz německého pilota lehce ustřelil a vytlačil svého soupeře na travnatou plochu. Oba stroje se v plné rychlosti doklouzaly ke svodidlům a po střetu s nimi se vzduchem vrátily zpět na trať.

Výsledkem byla dvě totálně zničená "gétéčka" nejnižší specifikace v ceně kolem 2,5 milionu korun a dva otřesení a otlučení, ale jinak nezranění piloti.

I když oba vozy do cíle doslova přiletěly, byly klasifikovány. "Demoliční derby" vyhrál Viebahn, jenž dojel na čtvrtém místě, Daskalov obsadil pátou pozici.

reklama