reklama

VIDEO Heidfeld měl štěstí, že utekl z hořícího vozu

autor: Reuters
Jeho monopost později dokonce vybouchl

Budapešť - Přestože nedělní Velkou cenu Maďarska na Hungaroringu provázela po celý závod zima a déšť, německému pilotovi stáje Lotus Renault GP Nicku Heidfeldovi bylo ve 25. kole pořádně horko.

Čtyřiatřicetiletý jezdec, který se do letošního šampionátu dostal poté, co zranění ruky znemožnilo řízení Polákovi Robertu Kubicovi, měl co dělat, aby včas unikl z hořícího monopostu, jenž se vzňal poté, co mu začal dýmat výfuk.

Naštěstí se stačil z vozu rychle vysoukat, a mohl tak sledovat, jak vedle stojící záchranáři hasí plameny, které z jeho vozu šlehaly vysoko do vzduchu.

Čtěte také:
Vettel znovu pokořen. V Maďarsku vyhrál jubilant Button

Heidfeldův monopost hořel v této sezoně už podruhé. Poprvé to bylo na Velké ceně Španělska v Barceloně.

"V Barceloně to byl malý oheň a měl jsem čas zastavit, zde jsem byl náhle v plamenech a okamžitě pocítil prudké zvýšení teploty. Dost mě to vystrašilo. Podíval jsem se před sebe a viděl oheň. Ve vteřině byl všude kolem mě," řekl po závodě Heidfeld.

VC Maďarska: Button oslavil dvoustý závod výhrou, Heidfeld hořel VC Maďarska: Button oslavil dvoustý závod výhrou, Heidfeld hořel Prohlédněte zde

Příčinou vzplanutí jeho vozu byla podle Heidfelda předchozí zastávka v boxech.

"Technici přesnou příčinu stále hledají. Ta zastávka byla extrémně dlouhá. Stál jsem tam něco kolem dvaceti vteřin. Asi to byl ten důvod, proč auto hořelo, stávat by se to nemělo," dodal.

Méně štěstí měl jeden z hasících záchranářů. Monopost totiž stihl explodovat a jeho úlomky trefily zmíněného muže do nohy. Ten poté odkulhal stranou. 

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

reklama