reklama

VIDEO 5513 metrů čistého adrenalinu. MotoGP míří do Austinu

Projeďte se po okruhu v Austinu v atraktivním videu týmu továrního týmu Hondy. Vaším průvodcem bude španělský jezdec Dani Pedrosa. youtube.com
Okruh Circuit of the Americas v Austinu je jedinou novou tratí v letošním kalendáři MS silničních motocyklů.

Austin - Když v lednu 2011 poprvé koply bagry do půdy v americkém Texasu, spousta lidí se smělým plánům majitelů okruhu Circuit of the Americas smála. Ale stačily dva roky a po premiérovém závodě formule 1 míří teď o víkendu do Austinu také hvězdy MotoGP.

Do třetice v Americe

Velká cena USA je už třetím závodem ve Spojených státech, doplňuje klání v Indianapolis a v Laguně Seca, kde ovšem jezdí jen piloti MotoGP.

Ovšem trať v Austinu je něco výjimečného, o čemž se už přesvědčili piloti formule 1. Dvorní architekt světových autodromů Hermann Tilke se tentokrát vytáhnul a i díky místnímu profilu vyčaroval povedených 5513 metrů čistého adrenalinu.

"Je to náročná trať. Podle mě bude rozhodovat první část. V těch rychlých zatáčkách je možné udělat si slušný náskok, ale taky hodně ztratit," míní nováček MotoGP Marc Marquez, který se svojí Hondou už na americké trati testoval.

Japonské privátní testy pro Hondu

Před měsícem se totiž jezdci Hondy i Yamahy vydali do USA na třídenní privátní testy a právě Marquez zajížděl nejlepší časy.

"Určitě je dobře, že jsme si mohli trať vyzkoušet. Ale teď o víkendu to bude úplně jiné. Už kvůli množství gumy na asfaltu. Navíc nás čeká velký nápor na fyzičku," dodal jeden z největších španělských motocyklových talentů.

První závod sezony v Kataru vyšel nejlépe Yamaze, když vyhrál Jorge Lorenzo před Valentinem Rossim. Ital navíc předvedl ve druhé části bombastickou stíhací jízdu a z pátého místa se prodral až na druhý stupínek.

"To, že jsme při testech ztráceli přes vteřinu na Hondu, není teď podstatné. Udělali jsme velký kus práce, abychom náskok soupeřů stáhli. Po výkonu v Losailu si věřím," uvedl  sebevědomý Lorenzo.

Ducati bude bojovat s neznámým

Zato u italské Ducati se už zase chytají za vlasy. Od října 2010 značka čeká na vítězství a ani odstup od nejlepších v Losailu nedává moc důvodů k nadšení.

"Protože jsme v Austinu netestovali, máme oproti soupeřům určitou nevýhodu. Nicky Hayden se tam svezl při ukázkové jízdě na cestovním superbiku Panigale R a říkal, že to je velmi náročná trať. Při prvních trénincích musíme hlavně najít optimální naladění. Bude to cesta do neznáma," přiznal Vittoriano Guareschi, šéf tovární stáje Ducati.

V Austinu nebudou samozřejmě chybět ani čeští zástupci. V MotoGP se podruhé představí hned dva, Karel Abraham a Lukáš Pešek, ve třídě Moto3 se soupeři popere Jakub Kornfeil.

Velká cena USA začíná v neděli v 18:00 hodin našeho času závodem Moto3, o 80 minut později startují jezdci Moto2 a ve 21:00 je naplánován souboj pilotů MotoGP. V přímém přenosu vysílá televizní stanice Fanda.

reklama