reklama

Jak ztratit šanci vyhrát NASCAR? Stačí, když tým neumí počítat do šesti

Matt Kenseth přišel o svoji pravděpodobně poslední šanci být podruhé šampionem NASCAR kvůli chybě týmu, místo šesti mechaniků poslali k vozu sedm. NASCAR
Matt Kenseth přišel o svoji pravděpodobně poslední šanci být podruhé šampionem NASCAR kvůli chybě týmu, místo šesti mechaniků poslali k vozu sedm.

Kansas City - S tím, jak pokračují závody vyřazovací části zámořské série NASCAR, klesá počet aspirantů na titul a roste nervozita v boxech. Na hloupou týmovou chybu v neděli na oválu doplatil i veterán oválového závodění Matt Kenseth.

V Kansas City se jel klíčový závod první vyřazovací fáze, po němž zbylo už jen osm uchazečů o titul. Šampion z roku 2002 Kenseth patřil mezi ty jezdce, jejichž účast v dalším boji byla na vážkách.

45letý pilot potřeboval co nejlepší výsledek, proto pro něj byla účast v hromadné kolizi v poslední třetině závodu pohromou. Zamířil rychle do boxů, kde se mechanici hned vrhli do opravy. Podle nově upravených pravidel jich mohlo být u auta jen šest, Ale ouha, kolem Toyoty se pohybovalo mužů ve žlutých kombinézách a černých helmách celkem sedm.

Amazonka v F1 i první "mužský" titul. Ženy se v motorsportu prosazují stále víc Amazonka v F1 i první "mužský" titul. Ženy se v motorsportu prosazují stále víc Prohlédněte zde

Triviální chyby si všimlo i ředitelství závodu a verdikt byl jasný a tvrdý: Kenseth musí zajet do depa a závod pro něj skončil.

"Jsem zklamaný, o něčem takovém jsem vůbec nevěděl. V pravidlech se dělá tolik změn, že je nestačím sledovat," řekl rodák z Wisconsinu krátce po vysednutí z auta.

Jezdce, který letos prožívá zřejmě poslední profesionální sezonu, paradoxně coby viník hromadné bouračky 12 aut poslal mimo hru jeho budoucí nástupce v týmu Joe Gibbs Racing, o 24 let mladší Erik Jones.

O titul šampiona NASCAR se ve zbývajících čtyřech podnicích utkají Martin Truex junior, Kyle Busch, Brad Keselowski, Kevin Harvick, obhájce titulu Jimmie Johnson, Denny Hamlin, Ryan Blaney a Chase Elliott. Rozhodující závod se jede 18. listopadu v Miami.

reklama