reklama

VIDEO McLaren vstoupil do 50. sezony ve velkém stylu

Jenson Button, Sergio Pérez a jejich nová formule byli hlavními hrdiny začátku oslav 50 let McLarenu. youtube.com
Pouze dva týmy se mohou chlubit tím, že ve světovém šampionátu působí minimálně půlku století.

Woking - Pouze dva týmy se mohou chlubit tím, že ve světovém šampionátu formule 1 působí minimálně půlku století. Tím prvním je samozřejmě Ferrari, druhý pak britský McLaren.

V roce 1963 založil Novozélanďan Bruce McLaren stejnojmennou stáj, která od té doby získala dvanáct titulů mistra světa a osm Pohárů konstruktérů. Letos se tuto bilanci pokusí vylepšit Jenson Button a nováček v týmu Sergio Pérez, který nahradil Lewise Hamiltona.

A protože McLaren slaví kulaté výročí, bylo i čtvrteční představení nového monopostu MP4-28 opravdu jedinečné.

Slavná minulost i žhavá současnost

Dříve, než ho Button s Péreze odhalili, přiburácely do centra McLarenu historické vozy připomínající jeho slavnou historii.

Na jednom místě tak byly k vidění McLaren M7A, který opanoval seriál Can-Am, vítězné formule 1 M23 a absolutně dominující MP4/4 z roku 1988 či sportovní F1 GTR, který roku 1995 vyhrál čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans.

Ale pohled všech hostů směřoval pochopitelně především na formuli 1 určenou pro letošní sezonu.

"Na první pohled nevypadá moc změněná, ale věřte mi, že to je hodně jiný vůz. Jsem přesvědčený, že stojíme u nejlepšího McLarenu všech dob," řekl nadšený Button, který podle svých slov dobíjel baterie třeba tím, že si zaběhl maraton.

Pérez se už v McLarenu otrkal, takže na otázku o letošních cílech prohlásil nadšeně: "Chci vyhrát mistrovství světa!"

reklama