reklama

VIDEO Ničitel aut Montoya dostal v NASCAR padáka

"Nejslavnější" havárii Juana Pabla Montoyi v NASCAR byla ohňová show v loňském závodě Daytona 500, kdy Kolumbijec na vlhké trati trefil vysoušeč plný vysoce hořlavého leteckého paliva. youtube.com
Bývalý pilot formule 1 Juan Pablo Montoya dostal hodinovou výpověď z týmu NASCAR, jehož barvy hájil od roku 2006.

New York - Nezkrotný kolumbijský pilot Juan Pablo Montoya rozbíjel auta v předchůdkyni dnešní IndyCar, formuli 1 a psoledních sedm let v  NASCAR. V americkém oválovém seriálu ale teď náhle končí.

Stáj Earnhardt Ganassi s temperamentním závodníkem definitivně ztratila trpělivost a vítěze sedmi Grand Prix F1 na hodinu propustila.

Chyběly úspěchy

Motoya se totiž v NASCAR v posledních sezonách proslavil jen svými divokými bouračkami. Naposledy vyhrál před třemi lety, a to ještě na klasickém okruhu Watkins Glen, který je v seriálu pro zpestření mezi ovály.

Letos byl 37letý závodník v hodnocení Sprint Cupu NASCAR až na 22. místě, o sedm příček za stejně starým stájovým kolegou Jamie McMurrayem.

"Bylo to těžké rozhodnutí, ale on rozumí. Je to profesionál a víte, občas se člověk prostě musí někam pohnout," uvedl spolumajitel stáje Felix Sabates pro rádio Sirius XM. Sám jezdec svoji výpověď zatím nekomentoval.

Úspěch s Williamsem, hádky u McLarenu

Do finálové fáze Sprint Cupu, tzv. Chase for the Sprint Cup se Montoya dostal pouze v roce 2008. Mnohem víc se mu ovšem dařilo ve formulových vozech. Hned ve své premiérové sezoně v CART (dnešní IndyCar) v roce 1999 šampionát vyhrál, o rok později zvítězil v legendárním 500 mil v Indianapolis.

Pak Kolumbijec odešel do formule 1, kde byl v letech 2002 a 2003 za volantem Williams vždy třetí. O tři roky později se však rozhádal s vedením týmu McLaren a v půlce sezony doslova utekl do NASCAR.

reklama