reklama

VIDEO Podmol si při světové premiéře skoku poranil ruku

Podívejte sem jak Libor Podmol spadl na Night of the Jumps v Berlíně po světové premiéře skoku surfer flip. youtube.com
Libor Podmol dokázla jako první freestyle motokrosař na světě skočit nový trik surfer flip, ale na jeho konci spadl a poranil si zápěstí.

Berlín - Libor Podmol dokázal jako první freestyle motokrosař na světě skočit nový trik surfer flip. Při úspěšné světové premiéře v rámci závodu světového šampionátu Night of the jumps šel ale český závodník při dopadu k zemi a poranil si zápěstí.

To, že se pokusí o trik, Podmol oznámil krátce před sobotním závodem. Pracovní název zněl surfer flip a český jezdec se na něj připravoval v únoru ve Španělsku.

"Nazval jsem ho surfer flip, protože před odrazovou rampou vyskočím na sedlo motocyklu a jedu jak na surfu. Na konci rampy škubnu, motorka se začne točit do salta a já vyletím do tsunami flipu (stojka na řidítkách v saltu)," popsal Podmol nový trik.

K otestování novinky se český závodník odhodlal v berlínské hale. Nájezd na rampu z neobvyklé pozice i tsunami flip proběhly v pořádku, ale přistání bylo mnohem tvrdší než u ostatních vyzkoušených triků. Následoval pád a v jeho důsledku naražené zápěstí.

"Zlomený to naštěstí není. Dle mého českého doktora by měl normální člověk dostat neschopenku a sádru na tři týdny. Já zkusím několik dní klidu, ortézu a enzymy a budu doufat, že start na Red Bull X-Fighters v Mexiku nebude ohrožen," dodal Podmol.

reklama