VIDEO Při nehodě v závodu NASCAR bylo zraněno 28 diváků

24. 2. 2013 11:30
Téměř 30 diváků bylo zraněno při hromadné nehodě v závodě oválové Nationwide Series na okruhu ve floridské Daytoně. | Video: Sport

Daytona - Téměř 30 diváků bylo zraněno při hromadné nehodě v automobilovém závodu na okruhu ve floridské Daytoně.

Dva fanoušci utrpěli podle televizní stanice Fox vážná zranění hlavy a byli v ohrožení života. Do nemocnic bylo převezeno celkem 14 lidí, dalších 14 ošetřili v nemocnici přímo v areálu oválu.

V posledním kole závodu nižší kategorie seriálu NASCAR se jeden vůz otočil do protisměru a následovala velká nehoda téměř všech účastníků.

Auto Kyla Larsona se vzneslo do vzduchu a roztříštilo se o bezpečnostní bariéru, přes kterou však kusy vozy proletěly na tribunu. Sám jezdec vystoupil z vraku nezraněn.

"V kokpitu vyšlehly plameny, ale vyskočil jsem včas. Nic se mi nestalo," uvedl Larson.

"Nic tak hrozného jsem neviděl"

Závod vyhrál Tony Stewart, který byl při pohledu do zpětného zrcátka v šoku. "Nic tak hrozného jsem v závodech ještě neviděl," řekl.

Závod "béčkové" Nationwide Series byl předehrou dnešnímu prestižnímu podniku 500 mil v Daytoně, který přitahuje v Americe ještě větší pozornost než jindy díky Danice Patrickové.

Americká hvězda do něj odstartuje jako první žena v historii z prvního místa. Patricková startovala i v sobotním závodu, z něhož ale po 31 kolech musela kvůli potížím s motorem odstoupit.