reklama

VIDEO Red Bull se zlobí. Vettel prý Alonsa nevytlačil

Podívejte se na dva souboje mezi Fernandem Alonsem a Sebastianem Vettelem na trati v Monze. youtube.com
Podívejte se na dvě srovnatelné situace z Monzy 2011 a 2012. Kvůli změně pravidel byl za letošní vytlačování Vettel potrestán, zatímco Alonso loni nikoliv.

Monza - Do konce letošního ročníku formule 1 zbývá sedm závodů a s obhajobou mistrovského titulu Sebastiana Vettela to zatím nevypadá vůbec dobře. V průběžném pořadí ztrácí na vedoucího Fernanda Alonsa 39 bodů a nedělní Velkou cenu Itálie navíc ani nedokončil.

Minimálně ve včerejším klání ovšem za nulový bodový zisk německého pilota prý mohli i traťoví komisaři, kteří jej za údajně nebezpečný manévr právě na Fernanda Alonsa potrestali průjezdem boxovou uličkou (viz video). Do té doby pátý Vettel se kvůli tomu propadl do druhé desítky pořadí a o několik kol později kvůli poriše alternátoru závod vzdal.

"Z mého pohledu jsem si trest nezasloužil," prohlásil Vettel, jenž byl loni na témže okruhu v podobné situaci vytlačován právě Alonsem, který nijak trestán nebyl. "Závod jsme nedokončili, takže je zbytečné to řešit, ale z mého pohledu šlo o nepřiměřeně tvrdé rozhodnutí," dodal šéf Red Bullu Chris Horner.

Ve srovnání s loňským rokem, kdy Alonso vyšel z podobné situace beztrestně, Vettel doplatil na přitvrzení pravidel, které letos zpřísnila FIA. Ta podobné manévry zakázala.

"Loni se to netrestalo, letos už ano," prohlásil sám Alonso. "Myslím, že je to zcela jasné."

reklama