reklama

VIDEO Skandál v DTM: Kvůli lahvičce vody nebyl vítěz

Okamžik otcovské péče, který Mattiasa Ekstreöma nakonec stál vítěství na Norisringu. youtube.com
Kvůli tomu, že měl otec přehnanost starost o jeho pitný režim, přišel švédský jezdec Mattias Ekström o vítězství v závodě DTM na Norisringu.

Norisring - Kvůli tomu, že měl otec starost o jeho pitný režim, přišel Mattias Ekström o vítězství v závodě DTM na Norisringu.

Švédský závodník prohrál ve středu večer apelační soud s komisaři německého šampionátu cestovních vozů. Rozhodčí komise německé federace DMSB ale vydala šalamounský závěr: papírově nikdo z účastníků závod na Norisringu nevyhrál.

Kapsa plná vody

A proč měl Ekström takové problémy s pravidly? Za všechno může jeho otec Bengt, který šťastnému vítězi v nestřežené chvíli strčil do kapsy malou lahvičku s vodou (viz video na začátku článku).

Tím měl jezdec porušit pravidla DTM o parc ferme, tedy uzavřeném parkovišti, kde se nesmí dělat nic na vozech ani nijak manipulovat s váhou pilotů. Ekström navíc dostal pokutu 1000 eur za to, že nevrátil volant zpět do kokpitu svého Audi.

Žádná výhoda, žádný vítěz

I když zástupci DMSB potvrdili, že závodník nezískal žádnou výhodu, prostě porušil pravidla a musí pykat. Ale aby na takové školácké chybě nevydělal někdo jiný, odvolací soud zrušil i původní rozhodnutí o tom, že vítězem se stal v cíli druhý Robert Wickens s Mercedesem.

Kanaďan, stejně jako ostatní jezdci, zůstal na svých původních pozicích a závod na předměstí Norimberku nemá žádného oficiální vítěze.

"V duchu sportu respektujeme rozhodnutí odvolacího soudu DMSB," zní suchá reakce Audi Sport na Twitteru.

reklama