reklama

VIDEO Sněží a mrzne? Je čas vyrazit ve formuli 1

youtube.com
Extrémní podmínky nejlépe otestují skutečné možnosti výkonných monopostů.

Praha - Napadlo 40 centimetrů sněhu, mrzne až praští. Podmínky, za kterých nevyjede řada řidičů ani na obyčejnou silnici.

Ale existují dobrodruzi, kteří si právě v takových extrémech libují. Říkají si piloti formule 1. Na některá jejich zimní dobrodružství se teď podíváme.

Myšlenka posadit monopost F1 na sníh není vůbec nová. Už v roce 2000 mohl Mika Häkkinen provézt svoji tehdejší manželku Erju po zasněženém Laponsku.

Při jízdě ale nebylo moc času na kochání se krajinou, protože svoji choť napěchoval na zadní post dvousedadlového monopostu McLaren Mercedes MP4-98T.

Video najdete ZDE

Dostihy, jezero i okruh

O sedm let později se tehdejší tým BMW-Sauber rozhodl zkusit jinou výzvu. Ve švýcarské domovině Sauberu přemluvili Nicka Heidfelda k jízdě po zasněžené ledové dostihové dráze ve Svatém Mořici.

Na místě, kde se jinak konají proslavené zimní klusácké dostihy se německý pilot proklouzal k maximální rychlosti 110 km/h.

Video najdete ZDE

A znovu sníh. V roce 2010 se na počest návratu Grand Prix Kanady do kalendáře F1 a v rámci reklamní kampaně Red Bullu vydal Sébastien Buemi po zamrzlých jezerech na severu provincie Quebec.

Kromě toho francouzský pilot absolvoval jízdu na samotném okruhu nesoucím jméno Gillese Villeneuva. I tam se potkával se sněhem, i když mu trať aspoň trochu prohrnuli a mnohde byl vidět asfalt.

Video z této akce najdete na začátku článku

reklama