reklama

Villeneuve o šampionu Vettelovi: Je to arogantní fracek

Vettel se stal nejmladším šampionem F1. Vyzrál však už? Vettel se stal nejmladším šampionem F1. Vyzrál však už? autor: Reuters
Bývalý šampion si k tomu letošnímu nebere servítky

Praha - Bývalý mistr světa formule 1 Jacques Villeneuve charakterizoval velmi ostrými slovy letošního šampiona Sebastiana Vettela.

Kromě pochvaly jej označil za arogantní malé dítě. Za jeho chování prý může stáj Red Bull.

"Je rychlý, ale má problémy s kontrolou svých emocí," řekl o německém vládci letošního seriálu F1 pro magazín Auto Hebdo.

Čtěte také:
Přelom v F1: Týmová režie už nebude výslovně zakázána
Šéfa F1 Ecclestonea přepadli a okradli o šest milionů
Tak vypadá zmlácený šéf F1. Ecclestone v reklamě

Viděl jsem, jak ukázal prostředníček na rozhodčí v boxech. Je pro mě velmi těžké pochopit toto chování na takové úrovni. Patří spíš malému dítěti," prohlásil Kanaďan.

Známý je rovněž rozbroj mezi Vettelem a stájovým kolegou Markem Webberem, který se táhne od květnové Velké ceny Turecka. V ní Vettel podle všeho zavinil srážku s Webberem, který její vinou přišel o vítězství. Vettel si však popel na hlavu sypat nehodlal a chybu nepřiznal.

Podle mistra světa z roku 1997 může za Vettelovo arogantní chování jeho tým Red Bull. "Po celou kariéru se k němu chovali stejně. Už ve 14 věděl, že bude jezdit F1. Když udělá chybu, řeknou mu, že neudělal nic špatného a vše je v pořádku," přemítá zasvěceně Villeneuve. "Uvidíme, jak se bude chovat jako mistr světa."

Pro srovnání si vypůjčil jméno světového šampiona z roku 2008 Lewise Hamiltona. "Hamilton byl zpočátku taky takový. Po zisku titulu měl však zlou sezonu a nyní je z něj už opravdový muž. Musí se vydat v jeho stopách, jinak se nikdy nepoučí ze svých chyb. Jen tak může vyhrát další mistrovství."

Vettel oslavoval titul šampiona F1, pláč kolem Alonsa Vettel oslavoval titul šampiona F1, pláč kolem Alonsa Prohlédněte zde

reklama