reklama

Vstup do Rallye Bohemia zvládl nejlépe Kopecký

Jan Kopecký Jan Kopecký autor: Jiří Šimeček
Tovární jezdec Škody Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Rallye Bohemia, čtvrtého dílu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Mladá Boleslav - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Rallye Bohemia, čtvrtého dílu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Vítěz předešlých dvou ročníků a lídr průběžného pořadí šampionátu je po sedmi rychlostních zkouškách v čele s náskokem 34,4 sekundy před Václavem Pechem. Třetí Jan Dohnal ztrácí už přes minutu.

Kopecký, jenž letos vyhrál všechny tři dosavadní soutěže MČR, je na domácí rallye mladoboleslavské automobilky v čele od prvního měřeného úseku. Až ve čtvrté erzetě jej dokázal o sekundu porazit týmový kolega Esapekka Lappi z Finska a snížil svou ztrátu na 1,1 sekundy. V šestém měřeném úseku ale postihl Lappiho defekt, po němž nabral více než minutové manko.

Pech zaostal za Kopeckým nejvíce na třetí erzetě Šumburk, na níž před rokem ulomil kolo a musel z rallye odstoupit. "Jel jsem tam opatrně a měl jsem blbé tempo. Nevím proč. A dostali jsme tam hodně," přiznal Pech, jenž na 16 kilometrech ztratil na Kopeckého 13 sekund. "Odstupy nejsou velké, ale na druhou stranu nám pořád odjíždí...," uvedl Pech.

"Nevyšla mu jen jedna rychlostka, na které měl loni problém. Asi proto tam jel teď pomaleji," řekl ČTK Kopecký.

O vítězi 42. ročníku rallye se rozhodne v neděli, kdy se pojede zbývajících šest měřených úseků.

Rallye Bohemia, čtvrtý závod mistrovství ČR v automobilových soutěžích - po čtvrté rychlostní zkoušce:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 26:28,4, 2. Lappi, Ferm (Fin./Škoda Fabia R5) -1,1, 3. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -17,7, 4. Dohnal, Venclík (Ford Focus WRC) -35,0, 5. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -41,6, 6. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -47,1.

reklama