reklama

Z rallye na okruhy. Prokop pojede v Mugellu s expilotem F1 Kubicou

Martin Prokop pojede s Mugellu s Robertem Kubicou v Mercedesu Benz SLS GT3. Martin Prokop pojede s Mugellu s Robertem Kubicou v Mercedesu Benz SLS GT3. autor: Czech Jipocar Racing Team
Účastník mistrovství světa v rallye Martin Prokop si vyzkouší závody na okruzích a v týmu MP-Sports bude mít hvězdného polského spolujezdce, bývalého pilota formule 1 Roberta Kubicu.

Praha - Účastník mistrovství světa v rallye Martin Prokop si vyzkouší závody na okruzích a v týmu MP-Sports bude mít hvězdného kolegu v týmu, bývalého pilota formule 1 Roberta Kubicu. O víkendu 18. a 19. března spolu pojedou ve speciálu Mercedes Benz SLS GT3 dvanáctihodinovku v Mugellu.

Závod na toskánském okruhu bude součástí seriálu 24H Series, jenž bude druhý rok po sobě na podzim vrcholit brněnským Epilogem.

"Pro mě to bude obrovská zkušenost. Bude to můj první závod na okruhu a tak vše bude zcela nové. Samozřejmě jsme během minulého roku absolvovali nějaké testy, ale jako závod to bude má premiéra. Jsem nadšený z toho, že Robert bude součástí našeho týmu," uvedl v tiskové zprávě Prokop, který v neděli dojel sedmý v Mexické rallye a letos si vyzkoušel i Rallye Dakar.

Jednatřicetiletý Polák Kubica vyhrál v roce 2008 ve formuli 1 Velkou cenu Kanady, tři roky poté si v soutěži Ronde di Andora vážně zranil ruku a z elitního seriálu pak přešel k rallye. "Jsme nadšeni, že se nám podařilo získat Roberta do sestavy pro závod v Mugellu. Mít bývalého pilota formule 1 v týmu je pro náš první závod něco skutečně výjimečného," řekl manažer týmu MP-Sports Quirin Müller.

Kubica prohlásil, že se návratu na okruhy nemůže dočkat. "Martin je můj kamarád ze seriálu WRC a jeho tým dobře znám. Pro mne samotného to bude první zkušenost s vozem kategorie GT3, ale jsem přesvědčen, že i jako nově sestavený tým podáme kvalitní výkon a zajedeme dobrý výsledek. Nebudeme se půl dne vozit jen tak do počtu," uvedl Kubica.

reklama