reklama

Začíná sezona ploché dráhy. Markéta chce v květnu vyprodáno

O vítězství v závodě Prague Open bude bojovat také talentovaný Václav Milík. O vítězství v závodě Prague Open bude bojovat také talentovaný Václav Milík. autor: Reuters
Sobotní plochodrážní závod Prague Open na pražské Markétě bude prvním závodem letošní sezony a zároveň prověrkou formy českých jezdců před květnovou Grand Prix.

Praha - Sobotní plochodrážní Prague Open na pražské Markétě bude prvním závodem letošní sezony a zároveň prověrkou formy českých jezdců před květnovou Grand Prix. Vítěz tohoto závodu pak získá právo obléknout si při vrcholné události na domácí scéně v nejhorším případě vestu se startovním číslem 17.

Kolotoč letošních dvanácti Grand Prix se rozjede už příští sobotu ve Varšavě, která se konečně dočkala pořadatelství této velké akce. „Po mnoha letech přání, odkladů a dohadů se do plochodrážní mapy zapíše i polské hlavní město. Tato jediná polská funkční jednorázová dráha vyroste na moderním Národním stadionu, vybudovaném pro mistrovství Evropy v roce 2012.  Hlad po vstupenkách tam byl obrovský, během pár dní bylo vyprodáno,“ informuje Petr Ondrašík, předseda Auto klubu Markéta.

Bude zase (téměř) vyprodáno?

Po Varšavě se Grand Prix pojede ve finském Tampere a 23. května v Praze. „Organizační přípravy jsou v plném proudu. Letos se chceme soustředit především na kvalitnější služby pro diváky a na zlepšení zázemí pro jezdce. Pro zrychlení průběhu závodu dojde před startem rozjížděk ke zjednodušení odbavení všech aktérů. Kvůli větší bezpečnosti jezdců budou instalovány nové nafukovací bariéry, které splňují přísnější kritéria. Nad celou akcí převzala záštitu primátorka hlavního města Prahy,“ prozrazuje sportovní ředitel Pavel Ondrašík, který si přeje, aby o špičkovou plochodrážní událost na domácí půdě byl stejně velký zájem, jako v loňském roce, kdy stadion na Markétě byl téměř vyprodaný.

Velkou show připravil britský promotér  na úplný závěr letošního dvanáctidílného ročníku. Po letech se Grand Prix vrací do Austrálie, zatímco závod na Novém Zélandu po třech sezonách z kalendáře vypadl. „I tam bude dějištěm jednorázová dráha, která vyroste na ploše Emirates stadionu v Melbourne,“ dodal Petr Ondrašík.

reklama