reklama

Žádný rasismus. Oprátka v garáži černošského jezdce visela už několik měsíců

Pilot NASCAR Bubba Wallace Pilot NASCAR Bubba Wallace autor: Reuters
Oprátka nalezená v garáži jediného černošského jezdce Bubby Wallace při nedělním závodu americké automobilové série NASCAR v Alabamě nebyl rasistický čin. Dospěli k tomu vyšetřovatelé FBI.

Podle fotografických důkazů tam lano viselo již několik měsíců od podzimu, kdy garáže ještě nebyly přiděleny konkrétním lidem.

Oprátka v boxech jako vrchol sporu o jižanskou vlajku. Atmosféra v NASCAR houstne Oprátka v boxech jako vrchol sporu o jižanskou vlajku. Atmosféra v NASCAR houstne Čtěte zde

"FBI dokončila vyšetřování a zjistila, že Bubba Wallace nebyl cílem zločinu z nenávisti," uvedli v prohlášení představitelé NASCAR. V případu proto nebude vzneseno obvinění.

Wallace se v minulých dnech zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství. Vedení NASCAR zástavu z doby občanské války skutečně zakázalo.

Incident s oprátkou otřásl automobilovým seriálem zvlášť po masových protestech proti rasismu a policejní brutalitě v USA po smrti George Floyda po policejním zásahu.

reklama