reklama

Zanardi je po čtvrté operaci hlavy. Hrozí mu, že přijde o obě oči

Alex Zanardi. Alex Zanardi. autor: BMW Motorsport
Bývalý jezdec formule 1 Alex Zanardi se po vážné nehodě na handbiku podrobil čtvrté operaci hlavy.

Čtyřnásobný paralympijský vítěz podstoupil úspěšný neurochirurgický zákrok už v sobotu a je po něm ve stabilizovaném stavu. Oznámila to milánská klinika San Raffaele, operaci si vynutily neupřesněné komplikace.

Tři složité operace, pětihodinová rekonstrukce obličeje. Zanardiho už probouzejí Tři složité operace, pětihodinová rekonstrukce obličeje. Zanardiho už probouzejí Čtěte zde

Třiapadesátiletý Zanardi byl na jednotku intenzivní péče v milánské nemocnici umístěn v pátek poté, co se zhoršil jeho stav v neurorehabilitačním centru v Costa Masnaga. V něm strávil pouhé tři dny.

Předtím byl od 19. června, kdy se při nehodě srazil s nákladním vozem, hospitalizován v Sieně a podstoupil tam tři operace hlavy včetně náročně pětihodinové rekonstrukce obličeje. Od havárie byl připojen na plicní ventilaci a byl v umělém spánku, než jej lékaři postupně začali probouzet.

Zanardi, který v roce 2001 přišel o obě nohy po havárii v automobilovém závodě, utrpěl při nehodě nedaleko Pienzy mimo jiné vážné zranění hlavy a mnohočetné fraktury kostí v obličeji. Následkem může být poškození mozku, hrozí mu rovněž, že přijde o obě oči.

reklama