reklama

Zázraky se neopakují. Šéf Ferrari rozmlátil televizi

Luca di Montezemolo rozbil při Velké ceně Brazílie televizi. Luca di Montezemolo rozbil při Velké ceně Brazílie televizi. autor: Reuters
Luca di Montezemolo: Máme dva nejlepší piloty na světě

Milán - Neuvěřitelně dramatický závěr sezony formule jedna prožíval naplno i prezident týmu Ferrari Luca di Montezemolo.

A to dokonce tak intenzivně, že ve chvíli, kdy Felipe Massa přišel v závěru Velké ceny Brazílie o domněle nabytý titul, boss týmu z Maranella doma vzteky zničil televizi.

"Rozbil jsem televizi, musím se přiznat," prohlásil Montezemolo. "Když spadla a rozbila se, ozvala se hrozná rána. Moje dcera ve vedlejší místnosti z toho měla skoro šok," dodává už s úsměvem šéf italské stáje.

Čtěte více:
Legendy o roce F1: Excelentní Hamilton naplnil osud

"Naštěstí máme doma ještě jiný televizor, takže jsem se mohl podívat na vyhlašování vítězů, což jsem si parádně užil," podotýká Luca di Montezemolo.

Felipe Massa se v cíli posledního závodu formulové sezony dokonce chvíli radoval ze zisku titulu, pak ale Ferrari zjistilo, že Lewis Hamilton se dokázal dostat před zpomalujícího Tima Glocka a vrátit se na páté místo, které zaručovalo královskou korunu jemu.

Formule Brazílie Než Massa zjistil, že Hamilton je přeci jen pátý, na chvíli slavil titul. Jeho šéf v tu chvíli zničil televizor. Foto: Reuters

"Odhaduji, že v historii F1 jsme ještě neviděli šampionát, který by se rozhodoval v posledních metrech posledního kola poslední velké ceny sezony," poznamenal Montezemolo.

Nejlepší dva jezdci na světě

Ten mohl před rokem sledovat brazilskou senzaci v podobě titulu Kimiho Räikkönena, letos už se šťastný konec pro Ferrari nekonal.

"Když se dějí zázraky, tak většinou jen jednou. Vloni to byl zázrak a opakování je většinou nemožné. Nakonec jsme v Brazílii skončili jen v procesu jeho vytváření," podotýká Luca di Montezemolo.

Boss "Scuderie" také vyzdvihl služby svého druhého pilota Kimiho Räikkönena. "Kimi se choval jako pravý šampion, pomohl nám k zisku druhého Poháru konstruktérů v řadě, jeho body byly hrozně důležité," připomíná.

"Se vším respektem k Lewisi Hamiltonovi... Jsem šťastný, že mám takové dva jezdce, nejlepší pár na světě," prohlašuje Montezemolo.

reklama