Žerava a Kulhavý vyhráli třetí díl motokrosového mistrovství ČR

ČTK
25. 6. 2006 21:20
Za velkého vedra vyhrál Martin Žerava ve Stříbře na Tachovsku třetí závod mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu ve třídě Open. V kubatuře do 125 ccm si vedl nejlépe další jezdec s hondou Josef Kulhavý, jenž závodí se slovenskou licencí.

Žerava ovládl s přehledem první jízdu. Ve druhé rovněž nejlépe odstartoval, v pátém kole však po chybě spadl a do cíle dojel na třetím místě. Prvenství vybojoval Jan Zaremba, jenž je v čele seriálu.

"Ve snaze udělat si náskok jsem spadl a zhasl mi motor. Naštěstí se celá situace udála při sjezdu z kopce a motocykl se mi povedlo rychle nastartovat. Dvě kola jsem však viděl ve vedru hvězdičky, pád mi sebral síly," uvedl Žerava. Ve třídě do 125 ccm byl v první jízdě nejrychlejší Slovák Tomáš Bučenec před Josefem Kulhavým, ve druhé si pořadí prohodili.

Výsledky: Open: První jízda: 1. Žerava (Honda), 2. Čepelák (Kawasaki), 3. Dobeš (Suzuki), 4. Masařík (Honda), 5. Zaremba (KTM), 6. Kučírek (Honda). Druhá jízda: 1. Zaremba, 2. Dobeš, 3. Žerava, 4. Čepelák, 5. Kučírek, 6. Masařík. Konečné pořadí: 1. Žerava 45, 2. Dobeš 42, 3. Zaremba 41, 4. Čepelák 40, 5. Masařík 32, 6. Kučírek 31.
Celkově po třech závodech: 1. Zaremba 136, 2. Žerava 132, 3. Čepelák 87, 4. Kučírek 84, 5. Masařík 79, 6. Columb (N. Zél./Suzuki) 87.
Do 125 ccm: První jízda: 1. Bučenec (KTM), 2. Kulhavý (oba SR/Honda), 3. Pellegrini (It./Suzuki), 4. Votroubek (Yamaha), 5. Neugebauer (Kawasaki), 6. Smítka (Yamaha). Druhá jízda: 1. Kulhavý, 2. Bučenec, 3. Pellegrini, 4. Votroubek, 5. Smítka, 6. Špičák (KTM).
Konečné pořadí: 1. Kulhavý 47, 2. Bučenec 47, 3. Pellegrini 40, 4. Votroubek 36, 5. Smítka 31, 6. Gregor 26.
Celkově po třech závodech: 1. Bučenec 144, 2. Kulhavý 107, 3. Votroubek 105, 4. Neugebauer 96, 5. Pellegrini 82, 6. Smola 68. Veteráni: 1. Hrobský 45, 2. Poslední 31, 3. Špaček 40.