Zlatou přilbu vyhrál Pedersen. Dryml skončil sedmý

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
3. 10. 2010 17:42
1. Pedersen (Dán.), 2. Lindgren, 3. Jonsson (oba Švéd.)
Suverénní vítěz 62. Zlaté přilby Dán Nicki Pedersen se všemi atributy pro šampiona: zlatou přilbou, zlatým věncem a pohárem. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Vítězem 62. ročníku slavného mezinárodního plochodrážního závodu Zlatá přilba se v Pardubicích stal po suverénním výkonu Dán Nicki Pedersen.

Na stupních vítězů jej doplnili Švédové Fredrik Lindgren a Andreas Jonsson.

Nejlepším z Čechů byl Aleš Dryml, který skončil jakožto vítěz malého finále na sedmém místě.

Startuje Zlatá přilba. Hvězdný Crump nakonec nepřijede

Dryml se postavil na start jako jeden z dvanácti českých závodníků. Do čtvrtfinále se jich ale z vylučovacích jízd dostalo jen pět a v semifinále už Dryml hájil domácí barvy sám. Tam ale obsadil ve druhé skupině čtvrté místo s pěti body a velké finále mu uniklo.

"Měl jsem dnes celý závod pocit, že jsem byl pořád někde špatně nebo pozdě. Nějak mi to prostě nejelo," prohlásil po závodě zklamaný Dryml. Změnil proto nastavení motocyklu, což se mu vyplatilo a v malém finále kraloval. "Tam už jsem měl konečně pocit, že to jelo. Škoda," litoval promarněné šance na velké finále.