reklama

Zraněného Kubicu v Lotusu nahradí Němec Heidfeld

Sezonu tak začne dvojice Petrov-Heidfeld

Praha - Zraněného polského pilota stáje Lotus Renault Roberta Kubicu nahradí Němec Nick Heidfeld. Tedy alespoň při prvním podniku letošního MS formule 1 Velké ceně Bahrajnu.

Velkou roli hrál fakt, že Heidfeld už společně s Kubicou před několika lety působil v týmu BMW-Sauber.

Svou pozici si německý závodník navíc pojistil velmi dobrými výkony při testech v Jerezu.

Čtěte také:
Kubicu operovali osm hodin, ale loket má opět v celku
Nezničitelný Kubica: Ještě letos se musím vrátit do F1
Kubica měl namále. Za dalších 20 minut by vykrvácel

"Radši bych se vracel za jiných okolností, ale jsem pyšný na to, že jsem dostal šanci," uvedl třiatřicetiletý Heidfeld, který v týmech Prost, Sauber, Jordan a Williams odjezdil celkem 172 Velkých cen. Na stupních vítězů stanul už dvanáctkrát, přesto se z triumfu neradoval ani jednou.

Kubicu znovu obcházela smrt. Při rallye sešrotoval fabii Kubicu znovu obcházela smrt. Při rallye sešrotoval fabii Prohlédněte zde

O Heidfeldově volbě byl kromě expertů přesvědčen i Kubicův kolega z týmu Lotus Renault Vitalij Petrov. "Neumím si nyní představit jiného kandidáta na Kubicovo místo než Nicka Heidfelda. Je to pilot s velkými zkušenostmi a dovednostmi," prohlásil ruský jezdec.

Kubica a Heidfeld jezdili pro stejnou stáj už v letech 2006-09, když úspěšně pilotovali monoposty týmu BMW-Sauber. "Když byl týmovým kolegou Kubici v BMW, prezentovali se na té samé úrovni," zavzpomínal Petrov.

Sám Kubica nemá s volbou Heidfelda problém, i když by prý jako svůj záskok raději viděl Vitantonia Liuzziho, jehož jméno bylo rovněž ve hře.

Solidarita ve formuli. Týmy i jezdci myslí na zraněného Kubicu Solidarita ve formuli. Týmy i jezdci myslí na zraněného Kubicu Prohlédněte zde

reklama