Velkou cenu Bahrajnu formule 1 vyhrál úřadující mistr světa Němec Sebastian Vettel z týmu Red Bull. I čtvrtý závod sezony měl jiného vítěze, což se naposledy stalo v roce 2003. Za Vettelem, jenž ovládl už sobotní kvalifikaci, dnes dojeli oba piloti Lotusu. Druhý skončil exmistr světa Fin Kimi Räikkönen, jenž dosáhl nejlepšího výsledku po návratu do seriálu F1. Francouz Romain Grosjean zaznamenal třetím místem životní úspěch.

Závod se příliš nevydařil stáji McLaren. Dosud vždy třetí Lewis Hamilton dojel až osmý a připsal si nejhorší výsledek po 17 závodech, které dojel. Přišel tak o průběžné vedení, které přenechal Vettelovi. Hamiltonův stájový kolega Jenson Button bojoval o šesté místo, ale kvůli defektu a problémům s motorem musel kolo před koncem ze závodu odstoupit.