Na start Patria Direct Jizerské 50 dorazí i Veerpalu!

Mistr světa a olympijský vítěz poměří síly s Řezáčem
Mistr světa z Liberce Andrus Veerpalu
Mistr světa z Liberce Andrus Veerpalu | Foto: Reuters

Bedřichov - Opravdu špičkové obsazení bude mít blížící se 43. ročník Patria Direct Jizerské 50, který se koná v termínu 8.-10. ledna 2010.

Do závodu se nově přihlásil dvojnásobný olympijský vítěz a také mistr světa z libereckého šampionátu Andrus Veerpalu.

Slavný závodník má v případě Jizerských hor na co vzpomínat - vždyť několik málo kilometrů od Bedřichova, v běžeckém areálu ve Vesci, letos v únoru získal titul mistra světa v závodě na patnáct kilometrů klasicky.

Ve stejné disciplíně vybojoval zlato na olympijských hrách v Salt Lake City, na 50 kilometrů klasicky byl tamtéž stříbrný a na stejné trati vyhrál před deseti lety mistrovství světa v Ramsau.

Nejenže dlouhé tratě umí, ve svých sedmatřiceti letech navíc rozhodně nepatří k běžcům, kteří by byli za zenitem.

Souboj s Řezáčem

"Na olympijských hrách ve Vancouveru bude závod na 50 kilometrů s hromadným startem Andrusovou hlavní disciplínou, takže je pro něj Jizerská 50 ideální příležitostí vyzkoušet si, jak na tom je," říká Paavo Nael, šéf běžeckého úseku Estonské lyžařské federace.

Jak silného soupeře bude mít na Patria Direct Jizerské 50 ve Stanislavu Řezáčovi, se Veerpalu dozví už za deset dní při závodě Světového poháru ve slovinské Rogle.

Chcete se podívat do Vancouveru? Tipujte zde

Člen Patria Direct Teamu tam bude na trati 30 kilometrů klasicky s hromadným startem bojovat o nominaci na olympijské hry. Tu má naopak jedna z hvězd současného běžeckého lyžování jistou.

Kompletní startovní listina elitní skupiny závodníků FIS Marathon Cupu je ke stažení na webových stránkách http://www.jiz50.cz.