reklama

Nekončím, slíbila olympijská smolařka Radcliffová

V lednu Britka Paula Radcliffeová porodila, v listopadu už vyhrála slavný newyorský maratón. Nebojí se ani pekingského smogu na olympiádě. V lednu Britka Paula Radcliffeová porodila, v listopadu už vyhrála slavný newyorský maratón. Nebojí se ani pekingského smogu na olympiádě. autor: Reuters
Světová rekordmanka skončila v maratónu až na 23. místě

Peking - Veteránka vytrvaleckých tratí Paula Radcliffová plánuje návrat na atletické výsluní. Světová rekordmanka v maratónu v Pekingu na nejdelší atletické trati propadla a zdálo se, že se její kariéra pomalu chýlí ke konci.

Velká favoritka se po komplikované zlomenině nohy nedokázala dostat zpět do vrcholné formy a na stadión Ptačí hnízdo doběhla až třiadvacátá se ztrátou více než šesti minut na vítězku.

V cíli se britská atletka rozplakala. Ačkoliv má na kontě řadu úspěchů a je úřadující mistryní světa v maratónu, na cenný kov z olympijských her stále čeká. Vzdát se ale 34letá závodnice nehodlá.

"Tohle není konec. Držte mi palce v roce 2012," prohlásila Radcliffová v narážce na příští olympiádu, která se bude konat v Londýně.

"Pokud bude moje tělo držet pohromadě, budu tam. A třeba budu mít taky trochu štěstí a dobrou formu," doufá závodnice proslulá svým zvláštním způsobem běhu, při němž výrazně kýve hlavou.

Tradiční olympijská smolařka

Přestože je Radcliffová světovou šampiónkou i rekordmankou, úspěchy pod pěti olympijskými kruhy se jí vyhýbají pořádným obloukem.

Posuďte sami: Atlanta, 1996, 5 tisíc metrů - páté místo. Sydney, 2000, 10 tisíc metrů - čtvrté místo. Atény, 2004, 10 tisíc metrů - nedoběhla. Atény, 2004, maratón - nedoběhla.

A v Pekingu doklopýtala Radcliffová se sebezapřením třiadvacátá se ztrátou sedmnácti minut na vlastní světový rekord. Přinese jí domácí olympiáda konečně štěstí?

reklama