reklama

Premier League bude nově i na O2 TV. Stejně jako Liga mistrů a Fortuna:Liga

Vincent Kompany, Premier League 2018-19 Vincent Kompany, Premier League 2018-19 autor: Reuters
Prestižní fotbalovou Premier League bude od nové sezony vedle Digi TV vysílat také další komerční televize O2 TV.

Nejvyšší anglickou fotbalovou soutěž budou moci diváci sledovat na zbrusu novém sdíleném kanálu Premier Sport, který se na konci týdne objeví ve všech nabízených předplatných s výjimkou balíčku O2 TV M. Zároveň bude součástí nabídky pro hospody a restaurace.

První přímý přenos je naplánován na pátek 9. srpna, kdy se od 20:55 hodin představí Liverpool a nováček soutěže Norwich City. Hned v úvodním kole si diváci užijí i ostře sledovaný šlágr mezi Manchesterem United a londýnskou Chelsea, který se odehraje v neděli 11. srpna od 17:25 hodin.

Nový kanál nabídne kromě Premier League, jež doposud vysílala výhradně společnost Digi Sport, také druhou anglickou ligu a skotskou Premiership. Všechny tyto soutěže nyní bude možné sledovat u obou televizních poskytovatelů, tedy O2 i Digi.

Nabídka dalších fotbalových soutěží na O2 zůstává stejná jako v loňské sezoně. Televize na svých kanálech odvysílá všechny zápasy Ligy mistrů a valnou většinu duelů domácí Fortuna:Ligy. Novým moderátorem studií Ligy mistrů bude Libor Bouček, který doplní Petra Svěceného.

Podle Svěceného je vysílání zápasů Ligy mistrů velmi náročné. "UEFA má vysoké požadavky na kvalitu přenosů. Navíc jako jediná televize v Česku nabízíme všechny zápasy. To znamená obsadit obě časová pásma v obou hracích dnech. Musíme k tomu používat jak stanici O2 TV Sport, tak O2 TV Fotbal," vysvětluje.

"Zaznamenáváme rostoucí sledovanost zápasů české Fortuna:ligy každý rok. Sledovanost v uplynulém ročníku byla v některých zápasech až 125 tisíc diváků," říká šéf sportovních kanálů O2 TV Marek Kindernay. Vychází přitom z interních statistik společnosti. Domácí soutěž vysílá zároveň veřejnoprávní stanice ČT sport, která má k dispozici vždy jeden zápas v každém kole.

Video na každém zápase v létě nebude, míní šéf O2 TV. Ale Tvrdíkovu aktivitu vítá Video na každém zápase v létě nebude, míní šéf O2 TV. Ale Tvrdíkovu aktivitu vítá Čtěte zde

Ostatní velké evropské fotbalové ligy jsou v nabídce dalších kanálů. Výhradní práva na německou, španělskou nebo italskou ligu si ponechala Digi TV, která před několika dny oznámila prodloužení smlouvy s Premier League až do roku 2022. Francouzskou první i druhou ligu lze sledovat na kanálech Nova Sport.

reklama