reklama

Berger se vrátil z léčení a na Letné tančila Bohdalová. Tenkrát to Spartě laufovalo

Ukázky fotografií Zdeňka Lhotáka, které veřejnosti přinese chystaná kniha "Zdeněk Lhoták: Tenkrát na Spartě", kterou vydá Karel Kerlický / Nakladatelství KANT. Ukázky fotografií Zdeňka Lhotáka, které veřejnosti přinese chystaná kniha "Zdeněk Lhoták: Tenkrát na Spartě", kterou vydá Karel Kerlický / Nakladatelství KANT. Foto: Zdeněk Lhoták
Fotbalová Sparta v 80. letech minulého století dominovala československé lize a neztratila se ani v evropských pohárech. Zavzpomínejte na tuto éru u unikátních reportážních snímků Zdeňka Lhotáka, který v klubu působil mezi lety 1977 a 1990 jako fotograf.

Lhoták na svých fotkách, které Aktuálně.cz poskytl z připravované knihy Tenkrát na Spartě, zachytil nejen slavné tváře té doby, jako byli Jan Berger, Ivan Hašek, Jozef Chovanec, František Straka, Tomáš Skuhravý nebo Václav Kotal.

Fotografoval také zákulisí Sparty, tréninky, dění v šatně, funkcionáře, fanoušky či oslavy důležitých vítězství. Lhoták byl součástí tohoto světa a přitom stál vně. Vytvořil tak jedinečný soubor, pohled na zázemí sportu a současně neoficiální kroniku Sparty.

Celý soubor fotografií, doplněný o vzpomínky a komentáře tehdejších hvězd, vyjde do konce roku 2020 v nakladatelství KANT. Vznik knihy Tenkrát na Spartě můžete finančně podpořit zde

reklama