5:00 • Zimní olympijské hry • 16. den

Šestnáctý den ZOH živě

Dnešní program olympijských her je u konce. Zítra nás čeká závěrečný den. Děkujeme za pozornost.

15:33

Kanada zvítězila v zápase o bronz nad Českou republikou 6:4. Na Čechy zbylo čtvrté místo.

Překonaný Pavel Francouz inkasuje gól v zápase o 3. místo Česko - Kanada na ZOH 2018 Překonaný Pavel Francouz inkasuje gól v zápase o 3. místo Česko - Kanada na ZOH 2018
15:19

Ze zlata v curlingu se radují Američané, kteří ve finále porazili Švédsko 10:7.

15:11

Bronzovou medaili v curlingovém turnaji žen berou Japonky. Ty o třetí místo sváděly boj s Britkami a byly úspěšnější. Zvítězily 5:3.

15:02

Před čtyřmi lety končila Ester Ledecká na olympiádě v Soči v slzách kvůli bolavým zádům. Profesor Pavel Kolář tehdy říkal, že její problém se dá cvičením stabilizovat, jako u mnohých dalších přiložil ruku k dílu a také on pomohl Ledecké ke dvěma zlatům.

14:59

Češi ve 47. minutě zásluhou povedené rychlé střely Jana Kováře snižují na 2:4 a zůstávají ve hře.

Zápas o 3. místo Česko - Kanada na ZOH 2018: Michal Řepík - Chris Lee a Eric O'Dell (vpravo) Zápas o 3. místo Česko - Kanada na ZOH 2018: Michal Řepík - Chris Lee a Eric O'Dell (vpravo)
14:54

Češi prohrávají s Kanadou už 1:4. Na zvrácení výsledku jim zbývá už jen čtrnáct minut.

14:31

Češi hrají po dvou třetinách s Kanadou stále 1:3 a medaile se jim pomalu vzdaluje. Nicméně zbývá ještě dvacet minut, ve kterých mohou Češi zvrátit vývoj utkání.

14:22

Utkání mezi Českem a Kanadou sleduje z hlediště také dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová.

Ivanka Trumpová v hledišti zápasu o 3. místo Česko - Kanda na ZOH 2018 Ivanka Trumpová v hledišti zápasu o 3. místo Česko - Kanda na ZOH 2018
14:06

Nikola Zdráhalová skončila osmá při olympijské premiéře závodu s hromadným startem rychlobruslařek. Jednadvacetiletá Zdráhalová zvládla takticky skvěle závěr semifinálové jízdy, kterou dokonce vyhrála. Ve finále však na ni byl závěr příliš rychlý a dvě kola před koncem nezachytila nástup sedmičlenné skupiny.

Boj ve finále závodu rychlobruslařek s hromadným startem. Boj ve finále závodu rychlobruslařek s hromadným startem.

13:47

Češi předvedli v první třetině dobrý výkon, ale v zápase, který se hraje nahoru-dolů prohrávají 1:3.

13:33

Rusové opět nemusí získat pod vlajkou Ruské federace. V roce 1992 v Albertville soutěžili jako Společenství nezávislých států, letos pod neutrální vlajkou. Největší zápas ve své historii mají před sebou hokejisté Německa, kterým dosud schází zlato z velké akce. V nedělním finále olympijského turnaje budou překvapivým soupeřem ruského týmu.

13:25

V Kangnungu se dějí věci. Kanaďané šli v přesilovce do vedení v 9. minutě díky Andrew Ebbettovi, ale za 26 vteřin srovnal Martin Růžička. Vedení ovšem českému soupeři vrátil Chris Kelly.

Jakub Nakládal a Ben Scrivens  v zápase Česko - Kanada na ZOH 2018 Jakub Nakládal a Ben Scrivens v zápase Česko - Kanada na ZOH 2018
13:10
13:07

Pokud čeští hokejisté zvítězí nad Kanadou, zahraje pro české fanoušky kapela Billy Talent zadarmo. Kanadští hudebníci, kteří se proslavili například hitem Surrender, to slíbili včera na Facebooku.

12:57

Ester Ledecká se ve dvaadvaceti letech zapisuje nesmazatelně do dějin sportu. Její druhá zlatá medaile z olympijských her je jedinečná. Takto se její úspěch zrodil.

12:46

Rozehrán byl souboj mezi Japonskem a Velkou Británií v curlingu žen. Po třech endech vedou Britové 2:1.

12:39

Čeští hokejisté nastoupí do boje o bronz na olympijských hrách v Pchjongčchangu proti Kanadě s útočníkem Tomášem Zohornou v základní sestavě. Hráč Chabarovsku nahradil ve třetí formaci Jiřího Sekáče, jenž bude závěrečný český zápas na turnaji sledovat jen z tribuny. Z pozice třináctého útočníka bude připraven nastoupit Michal Vondrka. V brance se i v šestém utkání na olympiádě představí Pavel Francouz, do obrany se nevešel Ondřej Vitásek.

12:25

Skvělá zpráva z rychlobruslařského oválu, Nikola Zdráhalová vyhrála svoji rozjížďku a postupuje do finále závodu s hromadným startem! Boj o medaile je na programu ve 13:30.