Basketbalisté USA i přes rozpačitou první čtvrtinu rozstříleli Venezuelu o 44 bodů

9. 8. 2016 4:34
Američtí basketbalisté rozstříleli ve svém druhém zápas ne letošních olympijských hrách Venezuelu 113:69. Nejlepším střelcem Američanů byl Paul George.
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Po vlažném začátku basketbalisté USA suverénně vyhráli i druhý zápas na olympijských hrách v Riu de Janeiro, Venezuelu porazili 113:69. Nejlepším střelcem obhájců zlata byl Paul George s 20 body.

Čtrnácti body přispěl k jasnému vítězů Carmelo Anthony, který hraje už na čtvrté olympiádě a v žebříčku nejlepších střelců americké reprezentace vystřídal na třetím místě legendu Michaela Jordana. Víc bodů za národní tým dali jen LeBron James a David Robinson.

Američané začali turnaj jasnou výhrou nad Čínou, ale vstup do utkání s Venezuelou byl rozpačitý. První čtvrtina skončila nerozhodně 18:18, ve druhé již favorit zvítězil rozdílem třídy 30:8. Podobně vypadala i čtvrtá část, v níž výběr USA dominoval poměrem 38:18. Trenér Mike Krzyzewski si tak snadno vylepšil bilanci u reprezentace na 82 vítězství při jediné porážce.

Další soupeř už by měl americké basketbalisty prověřit více. Ve středu narazí na Austrálii, která má v kádru pět hráčů z NBA a v Riu zatím neprohrála.