Baumrtová vyhrála rozplavbu v novém českém rekordu

2. 8. 2012 13:04
Simona Baumrtová vytvořila český rekord na 200 metrů znak a vyhrála rozplavbu
Plavkyně Simona Baumrtová s bronzovou medailí z ME
Plavkyně Simona Baumrtová s bronzovou medailí z ME | Foto: Reuters

Londýn - Simona Baumrtová vyhrála na olympijských hrách svoji rozplavbu na 200 metrů znak v novém českém rekordu 2:10,03 minuty. Její čas, který byl po skončení všech rozplaveb celkově 12., stačil na postup do semifinále.

Dvacetiletá chomutovská plavkyně razantně zlepšila vlastní maximum o 73 setin.

Večer bude mít Baumrtová šanci vylepšit desáté místo, které vyplavala na  stometrové trati. Nejrychlejší v rozplavbách byla časem 2:07,54 americká mistryně světa Missy Franklinová, jež už má v Londýně na kontě tři medaile.

Baumrtová překonala v Londýně už druhý národní rekord, stejný kousek jako v rozplavbě na 200 metrů se jí povedl na poloviční trati. Tam nakonec postoupila do semifinále časem 59:99, ale na finále to nestačilo.

Dvoustovku však sama považuje za svou lepší disciplínu.

"Snad by to mohlo vyjít i na finále," zadoufala v úterním rozhovoru pro ČT v Českém domě.