reklama

Bez diváků to není ono. Kyrgios se vzdal startu na olympijských hrách

Nick Kyrgios Nick Kyrgios autor: Reuters
Australský tenista Nick Kyrgios nebude startovat na nadcházejících olympijských hrách v Tokiu, protože nechce hrát bez fanoušků v ochozech. Své rozhodnutí zveřejnil na sociálních sítích poté, co japonští pořadatelé po obnovení nouzového stavu kvůli koronaviru ve čtvrtek oznámili, že olympijské hry budou bez diváků.

"Vždycky to byl můj sen reprezentovat Austrálii na olympijských hrách a dobře vím, že možná už další šanci nedostanu," napsal Kyrgios na Instagramu. "Ale taky znám sám sebe. Myšlenka na hraní před prázdným hledištěm mi prostě nesedí. A nikdy neseděla," dodal.

Kyrgios, jenž musel skrečovat zápas třetího kola Wimbledonu kvůli zranění břišního svalu, chce dát včasným rozhodnutím šanci jinému tenistovi, aby se na cestu do Tokia připravil. Sám využije čas k tomu, aby se dal zdravotně do pořádku.

Z účasti na olympijských hrách se už dříve z osobních nebo zdravotních důvodů omluvily hvězdy jako Rafael Nadal, Dominic Thiem, Stan Wawrinka, Serena Williamsová či Simona Halepová. Novak Djokovič již dříve avizoval, že si svou účast bude rozmýšlet, pokud by se mělo hrát bez diváků.

reklama