reklama

Bizarní konec olympiády. Mongolští trenéři předvedli přímo v ringu protestní striptýz

Striptýz mongolských trenérů Striptýz mongolských trenérů autor: Reuters
Neuvěřitelnou situaci zažili diváci zápasnického klání na olympiádě v Riu de Janeiro. Dva mongolští trenéři neunesli porážku svého svěřence v duelu o bronz. To, co předvedli, vejde do olympijských dějin.

Rio de JaneiroOlympijské hry v Riu de Janeiro skončily nevídaným skandálem. Ten se odehrál v závěru zápasnického klání o bronz v kategorii do 65 kilogramů. Porážku svého svěřence neunesli dva mongolští trenéři, kteří na protest předvedli přímo v ringu šokující striptýz. (Video ZDE)

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Poté, co zápasník Mandachnaran Ganzorig, který v duelu vedl, v posledních vteřinách utíkal před svým uzbeckým soupeřem Ichtijorem Navruzovem, sebrali mu rozhodčí výhru a tím i už téměř jistou bronzovou medaili.

Sudí připsali po nesportovním chování Mongolce Uzbekovi bod za pasivitu soupeře. A jelikož byl po skončení časového limitu čas vyrovnaný, rozhodla o výsledku právě celková větší pasivita Ganzoriga. 

Trenéry, již už oslavovali zisk bronzové medaile, změněný verdikt rozběsnil k nepříčetnosti. Oba se vrhli do ringu, svlékli si šaty, akreditace a mrštili k zemi také své boty. Ostudné představení můžete zhlédnout na výše přiloženém videu.

Jeden z koučů se později k incidentu vyjádřil. "Byl to protest. Tohle byl velký problém, který způsobili rozhodčí. Tři miliony lidí v Mongolsku čekaly na bronzovou medaili, ale teď nemáme žádnou," uvedl Bjambarenčin Bajara.

Situaci okomentoval také vítěz duelu a bronzový medailista Navruzov. "Můj soupeř se snažil utéct. To se nemůže stávat. Nemám pro něj a jeho trenéry žádný respekt," nechal se slyšet uzbecký zápasník.

reklama