reklama

Blanka Vlašičová může přijít o olympiádu, chytila infekci

Skokanská šampionka Blanka Vlašičová Skokanská šampionka Blanka Vlašičová autor: Reuters
Olympijská soutěž ve skoku do výšky by mohla být ochuzena o účast hvězdy posledních let Blanky Vlašičové.

Split (Chorvatsko) - Olympijská soutěž ve skoku do výšky by mohla být ochuzena o účast hvězdy posledních let Blanky Vlašičové. Chorvatská atletka se v zimě podrobila artroskopické operaci achillovky a kotníku na levé noze, rekonvalescenci ale zkomplikovala bakteriální infekce.

Osmadvacetiletá výškařka oznámila, že vzhledem k tréninkovému výpadku nechá rozhodnutí o startu v Londýně až na poslední chvíli před začátkem olympiády.

Londýn nevzdávám, ale...

"Moje další kariéra ohrožená není, ale realisticky musím říct, že tato sezona a zejména Londýn ano. Ale nevzdávám to," řekla Vlašičová médiím ve Splitu.

Populární Chorvatce, jejíž osobní rekord 208 centimetrů z roku 2009 znamená druhé místo v historických tabulkách, se tak opět vzdalují naděje na olympijský triumf. V Pekingu skončila jako velká favoritka druhá, když tam nečekaně ukončila její sérii 34 vítězství Belgičanka Tia Hellebautová.

Pojede jen když bude šance na zlato

Mistryně Evropy (2010) a dvojnásobná světová šampionka z venku (2007 a 2009) i z haly (2008 a 2010) je rozhodnutá jet do Londýna pouze v případě, že bude cítit šanci na zlatou medaili. "Nechci tam jet a skočit 190 nebo 195 centimetrů. Každý ví, co v Londýně chci. Nehodlám se tam strachovat, jestli vůbec postoupím do finále," uvedla Vlašičová.

reklama