reklama

Tetovací tradice pokračuje. Bobisté letí do Koreje v rekordním počtu i s novou "výzdobou" na těle

Tetování českého bobisty Jaroslava Kopřivy před odletem na olympijské hry do jihokorejského Pchjongčchangu. Tetování českého bobisty Jaroslava Kopřivy před odletem na olympijské hry do jihokorejského Pchjongčchangu. autor: Milan Kammermayer
Čeští bobisté letos na olympijské hry do Koreje vysílají rekordní počet závodníků. V podmínkách, v jakých se musí připravovat, se jedná o malý zázrak.

Praha - Je to už taková tradice. Čeští bobisté, kteří se kvalifikují na olympijské hry, se před odletem vždy zastaví v tetovacím studiu, aby své tělo ozdobili o další artefakt.

Letos se však tatér zapotí výrazně více než v předchozích letech - Češi i ve výrazně spartánských podmínkách dokázali vyslat do Koreje sestavu devíti závodníků, tedy nejvyšší počet v historii. 

"Je to obrovský úspěch, který si budeme hodně dlouho pamatovat," shodují se bobisté. Do Pchjongčchangu za pár dní vyrazí piloti Jan Vrba s Dominikem Dvořákem a dále pak David Egydy, Jakuba Havlín, Jaroslava Kopřiva, Jakub Nosek, Jan Stokláska, Dominik Suchý a Jana Šindelář. Právě pětice Šindelář, Nosek, Kopřiva, Dvořák a Egydy si pro "ozdobu" přišla do tetovacího salonu na pražské Vinohrady, a pro většinu ze zúčastněných to byla premiéra. 

První šel na řadu čtyřiadvacetiletý brzdař Šindelář. Ze začátku sice působil mírně roztěkaně, v momentě, kdy si jej vzal do péče tatér Ivo "Rafan" Traxmandl, se však uklidnil, a už na tatérském křesle stoicky komentoval: "Čekal jsem to výrazně horší, překvapivě je to v pohodě. Vůbec nemám pocit, že mi někdo v uvozovkách řeže do kůže." 

Později přišla řeč i na vážnější věci, konkrétně plánované umístění na blížících se olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Šindelář by se rád podíval do nejlepší dvacítky, zatímco jeho kolega Jaroslav Kopřiva, který jej vystřídal na tatérském křesle, je ještě ambicióznější - plánuje průnik do nejlepší patnáctky. 

"Mít tetování je taková tradice, která tady funguje od olympiády v Lillehammeru 1994. Bude to moje první tetování, ale vůbec jsem nepřemýšlel, že bych si jej nenechal udělat. Když přece člověk dosáhne takové mety, jako je olympiáda, musí to nějak nechat zvěčnit," říká sedmadvacetiletý brzdař. 

Olympijské kruhy na prsou, na lýtku i pod žebry. Svalnatí bobisté splnili slib a šli na tetování Olympijské kruhy na prsou, na lýtku i pod žebry. Svalnatí bobisté splnili slib a šli na tetování Prohlédněte zde

"Každý jsme o tom tetování nějak přemýšleli a přinesli jsme svoje představy. To vždycky někdo něco řekl a navrhl, a ti ostatní se mu vysmáli, proto máme každý trochu odlišné tetování. Já sám mám kruhy na předloktí. Uvažoval jsem o tom dlouho, nemůžu přece za pár let vypadat jako blbec," tvrdí Kopřiva. Ostatní členové týmu dodávají, že ústředním motivem jsou olympijské kruhy jako symbol celých her. 

Čeští reprezentanti si před tetováním vzpomněli také na kolegu Jana Vrbu, kterému při poslední zkušenosti s tetováním nebylo dvakrát do zpěvu - málem prý omdlel. "No já doufám, že se tomu vyhnu. U Honzy to bylo asi tím, že nebyl najedený. A to já jsem," říkal s úsměvem na rtech Kopřiva, ještě než se posadil tatérovi "Rafanovi" pod ruce. 

Nová tetování nakonec přibyla na prsou (Jan Šindelář), na předloktí (Jaroslav Kopřiva), pod žebry (Jakub Nosek), na lopatkách (Dominik Dvořák) a na lýtku (David Egydy). Potetovaná česká posádka vyráží do Koreje v pondělí 5. února.

Bojovat o dobré umístění však bude až v posledním týdnu her, konkrétně od 18. února. Češi sice nepatří mezi medailové adepty, být na olympijských hrách s devíti závodníky i v tak špatných podmínkách, v jakých se čeští bobisté připravují, je už samo o sobě velkým úspěchem. 

Špatná muška biatlonistky, číhající Kim Čong-un. Internet začíná žít olympiádou. Olympijským Sociálem vás provede Eva Srpová Aktuálně.cz |  01:41
reklama