reklama

Tenisový bouřlivák Paire nesmí na olympiádu. Podle federace se chová nevhodně

Benoit Paire. Benoit Paire. autor: Reuters
Francouzská tenisová federace (FFT) zakázala Benoitu Paireovi účast na olympijských hrách v Tokiu. Pětatřicátý hráč světového žebříčku v posledních měsících neustále kritizoval koronavirová opatření a nevhodně se choval i na kurtu.

Jednatřicetiletý Paire letos na ATP Tour vyhrál pouze jeden z deseti zápasů. V březnu v Buenos Aires při porážce s Franciscem Cerundolem dostal trestný bod za plivání a naprosto vypustil poslední game zápasu. Minulý týden v Monte Carlu vypadl rodák z Avignonu v prvním kole s Jordanem Thompsonem a poté uvedl, že se na kurtu bez diváků cítil jako na hřbitově.

Už dříve Paire provokativně řekl, že hraní tenisu není jeho priorita a že je pro něj nejlepší hrát jeden turnaj za druhým, vypadnout v prvním kole a vydělat peníze.

FFT uvedla, že vyřadila Pairea z případné olympijské nominace na návrh technického ředitele Nicolase Escudého po konzultaci s daviscupovým kapitánem Sébastienem Grosjeanem.

"Jeho mimořádně nevhodné chování od začátku tohoto roku podkopává hodnoty sportu, image tenisu a je neslučitelné s olympijským duchem," uvedl v tiskovém prohlášení prezident FFT Gilles Moretton. "Je povinností každého hráče respektovat hodnoty našeho sportu a být příkladem na kurtu i mimo něj, zvlášť mladým hráčům v naší zemi."

Bouřlivák Paire se dopustil různých prohřešků i dříve. Z předchozích OH v Riu de Janeiro ho francouzská delegace vyhodila kvůli tomu, že trávil příliš času mimo olympijskou vesnici.

reklama