Brazilci udrželi normu tří gólů a postupují. S nimi i Egypt

1. 8. 2012 19:00
Fotbalisté Brazílie slaví třetí gól spoluhráče Sandra do sítě Nového Zélandu
Fotbalisté Brazílie slaví třetí gól spoluhráče Sandra do sítě Nového Zélandu | Foto: Reuters

Londýn - Brazilští fotbalisté i ve třetím utkání na olympijských hrách v Londýně nastříleli tři branky a Nový Zéland zdolali 3:0.

Podle předpokladů tak Neymar a spol postoupili s plným bodovým ziskem do čtvrtfinále, kam je ze skupiny C doprovodil Egypt, který si postup zajistil výhrou 3:1 nad Běloruskem.

O dalším vítězství Brazilců rozhodli dvěma góly v rozmezí šesti minut první půle Danilo a Leandro Damiao, který zužitkoval Sandrův centr. Záložník Tottenhamu Sandro pak sám skóre uzavřel krátce po změně stran, když zužitkoval Marcelův centr z přímého kopu.

Kvůli filmování přijde Sandro o čtvrtfinále

Sandro se do statistik zapsal i vyloučením. Čtvrthodiny před koncem filmoval ve vápně penaltu, dostal druhou žlutou kartu a přijde o čtvrtfinále, protože za vyloučení dostane automaticky trest.

Brazilci, kteří stále čekají na olympijské zlato, se utkají s druhým týmem skupiny D, jímž bude Japonsko, Honduras nebo Maroko.

Další dva zápasy skončily bezbrankovou remízou. Španělé se s Hrami rozloučili ziskem bodu po utkání s Marokem. Opět ale ukázali mizernou efektivitu, protože si vypracovali spoustu příležitostí na vstřelení branky.

Stejným výsledkem se rozešly také týmy Japonska a Hondurasu. Pro ty ale ještě turnaj nekončí a prošly do čtvrtfinále. Mexiko stvrdilo postup výhrou 1:0 nad Švýcarskem, které naopak balí kufry.