reklama

Brazilští fotbalisté nedokázali na úvod her překonat jihoafrickou obranu

Ani slavný Neymar nepomohl Brazilcům k výhře v prvním zápase olympijského fotbalového turnaje. Ani slavný Neymar nepomohl Brazilcům k výhře v prvním zápase olympijského fotbalového turnaje. autor: Reuters
Ani největší hvězda Neymar nepomohla Brazilcům v prvním zápase na fotbalovém turnaji olympiády v Riu k vítězství. S Jižní Afrikou se rozešli smírně 0:0.

Brasília - Brazilští fotbalisté v úvodním zápase domácího olympijského turnaje ztratili body po remíze 0:0 s Jihoafrickou republikou. Nestačila jim řada nebezpečných střel zejména v podání největší hvězdy Neymara ani půlhodinová početní výhoda. V 60. minutě totiž dostal druhou žlutou kartu záložník Mvala.

Program, výsledky, play off. Olympijský fotbalový turnaj v Riu ovládli Brazilci Program, výsledky, play off. Olympijský fotbalový turnaj v Riu ovládli Brazilci Prohlédněte zde

Olympijské zlato je jediné, které v bohaté sbírce brazilského fotbalu chybí. Letos na hrách v Riu k němu má dovést pořadatelskou zemi barcelonský útočník Neymar, ale na brankáře Khuneho si dnes nepřišel. V další velké šanci Gabriel Jesus trefil v 68. minutě jen tyč.

Ve druhém zápase skupiny A Brazilci nastoupí v neděli proti Iráku, Jihoafričané se předtím utkají s Dány. Ti dnes s Irákem rovněž remizovali bez branek. Do čtvrtfinále z každé ze čtyř skupin projdou nejlepší dva celky.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:

Fotbal - muži:

Skupina A (Brasília):

Irák - Dánsko 0:0

Brazílie - Jižní Afrika 0:0

Skupina C (Salvador):

22:00 Mexiko - Německo.

Skupina D (Rio de Janeiro):

Honduras - Alžírsko 3:2 (2:0)

Branky: 13. Quioto, 33. Pereira, 79. Lozano - 68. Bendebka, 85. Búnedžáh.

23:00 Portugalsko - Argentina.

reklama