Brazilští fotbalisté nedokázali na úvod her překonat jihoafrickou obranu

4. 8. 2016 23:19
Ani největší hvězda Neymar nepomohla Brazilcům v prvním zápase na fotbalovém turnaji olympiády v Riu k vítězství. S Jižní Afrikou se rozešli smírně 0:0.
Ani slavný Neymar nepomohl Brazilcům k výhře v prvním zápase olympijského fotbalového turnaje. | Foto: Reuters

Brasília - Brazilští fotbalisté v úvodním zápase domácího olympijského turnaje ztratili body po remíze 0:0 s Jihoafrickou republikou. Nestačila jim řada nebezpečných střel zejména v podání největší hvězdy Neymara ani půlhodinová početní výhoda. V 60. minutě totiž dostal druhou žlutou kartu záložník Mvala.

Olympijské zlato je jediné, které v bohaté sbírce brazilského fotbalu chybí. Letos na hrách v Riu k němu má dovést pořadatelskou zemi barcelonský útočník Neymar, ale na brankáře Khuneho si dnes nepřišel. V další velké šanci Gabriel Jesus trefil v 68. minutě jen tyč.

Ve druhém zápase skupiny A Brazilci nastoupí v neděli proti Iráku, Jihoafričané se předtím utkají s Dány. Ti dnes s Irákem rovněž remizovali bez branek. Do čtvrtfinále z každé ze čtyř skupin projdou nejlepší dva celky.