Britské fotbalistky před zaplněným Wembley porazily Brazílii

31. 7. 2012 23:30
Britské fotbalistky oslavují střelkyni branky Stephanii Houghtonovou
Britské fotbalistky oslavují střelkyni branky Stephanii Houghtonovou | Foto: Reuters

Londýn - Přes 70 tisíc diváků ve Wembley sledovalo vítězství britských fotbalistek nad Brazílií 1:0, které domácímu týmu zajistilo prvenství v základní skupině olympijského turnaje.

Díky gólu obránkyně Stephanie Houghtonové z druhé minuty vyhrály Britky i třetí utkání a ve čtvrtfinále narazí na Kanadu.

Domácí hráčky mohly ve druhém poločase svůj náskok zvýšit, ale kapitánka Kelly Smithová neproměnila penaltu, kterou zneškodnila brankářka Andreia.

Na druhé straně předtím pětinásobná nejlepší fotbalistka světa Marta trefila tyč.

Stoprocentní bilanci ve skupině si udržely také Američanky. Obhájkyně zlatých medailí zdolaly KLDR 1:0 po brance Abby Wambachové.

Výběr USA čeká ve čtvrtfinále Nový Zéland, další dvojice tvoří Švédsko - Francie a Brazílie - Japonsko.

Skupina E:

Nový Zéland - Kamerun 3:1 (1:0)

Branky: 43. Smithová, 49. vlastní Sonkengová, 62. Gregoriusová - 75. Ongueneová.

Velká Británie - Brazílie 1:0 (1:0)

Branka: 2. Houghtonová.