reklama

"Dělal to každý." Brit kvůli falšování testů na covid o olympiádu nakonec nepřijde

Britský běžec Andrew Butchart. Britský běžec Andrew Butchart. autor: Reuters
Britský běžec Andrew Butchart kvůli falšování testů na koronavirus o start na olympijských hrách v Tokiu nepřijde. Národní atletický svaz ho potrestal ročním zákazem startů s dvouletou podmínkou a pokutou 5000 liber (asi 149 tisíc korun).

Devětadvacetiletý Butchart se podle agentury Reuters k falšování dat na testech přiznal v nyní již smazaném podcastu The Sunday Plodcast. "Každý falšoval PCR testy, aby mohl cestovat. Bez toho by to bylo strašně těžké," prohlásil.

Soupeři nic neumí, směje se Jurka. Před olympiádou cítí, že mění pohled na šerm Soupeři nic neumí, směje se Jurka. Před olympiádou cítí, že mění pohled na šerm Čtěte zde

Butchart, který na olympiádě v Riu de Janeiro v roce 2016 obsadil v závodě na 5000 metrů šesté místo, v podcastu také uvedl, že zfalšoval datum na starém testu při návratu z USA. V rozhovoru pro list The Times to však popřel.

"Popsal jsem jen to, o čem vím, že dělají ostatní atleti. Já jsem to nikdy neudělal, ale vím o lidech, kteří ano," řekl Butchart, který se za vystoupení v podcastu omluvil. Národní svaz ho poté potrestal za znevážení atletiky.

reklama