Bruns bronz z Londýna neobhájila, ve finále malorážky skončila sedmá

Aktualizováno 11. 8. 2016 18:05
Obhajoba se nepovedla. Česká střelkyně Adéla Bruns skončila sedmá v olympijském finále sportovní malorážky a nepodařilo se jí tak obhájit bronzovou medaili z Londýna, kterou tehdy získala ještě pod dívčím jménem Sýkorová.
Adéla Bruns
Adéla Bruns | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Česká střelkyně Adéla Bruns obsadila na olympijských hrách v Riu de Janeiro sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na 3x20 ran. Nepodařilo se jí tak obhájit bronzovou medaili z Londýna, kterou tehdy získala ještě pod dívčím jménem Sýkorová. Zlatou medaili vybojovala Němka Barbara Englederová.

Devětadvacetiletá Bruns postoupila do osmičlenného finále z osmé příčky, avšak zaváhala hned u první střely vkleče, za kterou získala jen 6,4 bodu. Manko se jí již nepodařilo smazat, hlavně díky výborným položkám vleže předstihla alespoň Íránku Nadžmeh Chedmatíovou.

Bruns už před olympiádou hovořila o tom, že její forma není ideální a že jejím cílem je druhý postup do finále v sezoně po Světovém poháru v Baku. "Takže jsem určitě strašně ráda, když se to povedlo na olympiádě," zářila spokojeností Bruns.

Upozornila na skutečnost, že do finále nepostoupila třeba Chorvatka Snježana Pejčičová, která letos tři závody SP vyhrála a jednou byla druhá. "Takže dneska to je pro mě fakt úspěch, na obhajobu jsem fakt nemyslela," doplnila.

Mistryně světa z roku 2010 Englederová poslední ranou získala o 1,4 bodu méně než stříbrná Číňanka Čang Pin-pin, i to jí však stačilo k vítězství o 0,2 bodu. Do Číny putuje i bronz zásluhou Tu Li, která byla na stupních vítězů v Riu už jednou, když v sobotu obsadila druhé místo se vzduchovou puškou.

Druhá česká reprezentantka Nikola Mazurová nepostoupila z kvalifikace a v soutěži obsadila 25. místo.