reklama

Byl to nejhorší možný začátek, nic příjemného, ulevil si po neúspěšné generálce gólman Furch

Dominik Furch Dominik Furch autor: Milan Kammermayer
Nelehkou roli měl v generálce na olympijský turnaj proti Finsku brankář hokejové reprezentace Dominik Furch. Brzy poté, co nahradil v polovině utkání Pavla Francouze, inkasoval dvakrát v rozmezí 32 vteřin dva góly; více jich v utkání nepadlo.

Soul - Nelehkou roli měl v generálce na olympijský turnaj proti Finsku brankář hokejové reprezentace Dominik Furch. Brzy poté, co nahradil v polovině utkání Pavla Francouze, inkasoval dvakrát v rozmezí 32 vteřin dva góly; více jich v utkání nepadlo.

"Většinou je nepříjemné jít takhle do rozjetého zápasu, protože hra je v plném tempu a člověk tam jde od nuly. A bohužel pro mě to byl asi nejhorší začátek, když dali Finové hned gól, takže nic příjemného," řekl novinářům Furch, jehož krátce po sobě překonali Jonas Enlund a Miro Heiskanen.

Nejdůležitější pak pro něho bylo, aby smolnou půlminutku vyhnal z hlavy. "Trošku jsem si vzpomněl i na to pražské utkání, kdy jsme také otočili zápas z 0:2. Paradoxně mi asi pomohla ta oslabení ve třetí třetině, tak jsem měl nějaké zákroky a pořádně se dostal do tempa. Alespoň ta třetí třetina už pak byla s nulou," potěšilo Furcha.

Hrálo se oboustranně opatrně. "Je to samozřejmě první i poslední přípravný zápas před olympijským turnajem, možná i to mohlo být v hlavě," přemítal Furch. "Těžko říct, zda ten zápas něco extra ukázal. Ve třetí třetině, jak jsme hráli spoustu oslabení, tak jsme alespoň natrénovali hru ve čtyřech… V turnaji bychom však chtěli hrát rozhodně méně v oslabení, aby se dalo se zápasem něco dělat," připustil Furch.

Vyhlížel už pondělní přesun do Pchjongčchangu, kde teprve dýchne na hráče olympijské dění naplno. "Jsem na to zvědavý a čekám na tu atmosféru," uvedl Furch.

reklama