reklama

Cechlové opět pomohl doping soupeřky, na OH v Pekingu skončila čtvrtá

Věra Cechlová na hrách v Pekingu 2008 Věra Cechlová na hrách v Pekingu 2008 autor: ČTK
Kubánka Yarelys Barriosová podle nových testů na hrách v Pekingu dopovala, takže přijde o své olympijské stříbro. Věra Cechlová se díky tomu posune na čtvrtou příčku.

Curych - Mezinárodní olympijský výbor diskvalifikoval za doping kubánskou diskařku Yarelys Barriosovou, která na hrách v Pekingu 2008 získala stříbrnou medaili. Věra Cechlová by se měla v upraveném pořadí posunout na čtvrté místo.

Cechlová je držitelkou olympijského bronzu z Atén 2004, který získala podobným způsobem až s odstupem devíti let. V soutěži v řecké metropoli tehdy skončila čtvrtá, po dodatečné diskvalifikaci Bělorusky Iriny Jatčenkové se dostala na třetí příčku.

Nosila si infuzi v batůžku, ale nestěžovala si vzpomíná kamarád Čáslavské, kanoista Čtvrtečka Nosila si infuzi v batůžku, ale nestěžovala si vzpomíná kamarád Čáslavské, kanoista Čtvrtečka Čtěte zde

V Pekingu byla Cechlová pátá. Barriosová, která skončila druhá za Američankou Stephanií Brownovou-Traftonovou, měla podle dnešní informace MOV při zpětném testování odevzdaných vzorků nález na zakázaný acetazolamid.

Na druhé místo by se po její diskvalifikaci měla posunout Olena Antonovová z Ukrajiny, na třetí Číňanka Sung Aj-min. Za tou Cechlová zaostala o 45 centimetrů.

MOV diskvalifikoval také katarského sprintera Samuela Adelebariho Francise, který v Pekingu běžel semifinále stovky. Šestnáctý muž výsledkové listiny užil stanozolol.

Zpětné dopingové testování z olympijských her v Pekingu a Londýně se podle agentury DPA týkalo 1243 vzorků a přineslo více než sto pozitivních případů.

reklama