reklama

Netrefíme odkrytou bránu, mrzí Jandače. Za bronz budeme chtít umřít, věří Birner

Den obránců vlasti vyšel Rusům dokonale. Češi cestu do jejich branky nenašli Prohlédněte si fotografie z olympijského semifinále mezi hokejistky Česka a Ruska, které rozhodlo o tom, že svěřenci Josefa Jandače budou hrát o bronz. Foto: ČTK
Čeští hokejisté posedmé v řadě podlehli Rusům a na olympiádě je čeká "pouze" utkání o bronz.

Praha - K žádnému překvapení nedošlo. Češi sehráli proti favoritovi z Ruska vyrovnané utkání a dokonce ho přestříleli 31:22, ale prohráli 0:3. "Klukům nemůžu vytknout nic kromě koncovky," prohlásil pro ČT trenér Josef Jandač.

Že tým zradilo zakončení, není zarážející. Bez započítání gólů do prázdné brány dalo Česko na turnaji osm branek v pěti zápasech. "Kluci na ledě nechali všechno, evidentně šli na doraz, ale hokej se hraje na góly," pokračoval Jandač. "Některé momenty jsme sehráli dobře, jenže netrefíme odkrytou bránu."

"Dostávali jsme se do střel, ale před bránou nebyl nikdo, kdo by clonil," podotkl zadák Jan Kolář. "Také jsme měli málo dorážek a naše pokusy nebyly tak nebezpečné. Hrozili jsme akorát v přesilovkách."

"Když nedáte gól, je těžké vyhrát zápas," zopakoval známou pravdu útočník Michal Birner.

Mužstvu dlouho dával naději brankář Pavel Francouz, který skoro do půlky duelu likvidoval i velké šance. Jenže pak ukázal svou genialitu hvězdný Pavel Dacjuk, jenž našel úplně volného Nikitu Guseva. Tomu stačilo trefit odkrytou bránu. O 27 vteřin později splnil stejný úkol Vladislav Gavrikov.

"To byly pochopitelně zlomové momenty," uznal Jandač.

Birner dodal: "Přesně o tomhle semifinále je. Proti tak silnému týmu, jako je Rusko, musíme hrát bez chyb, abychom mohli pomýšlet na výhru."

"Rusové byli hratelní. Vlastně neměli nástup, se kterým jsme počítali, že tam na nás vlítnou. Byl to vyrovnaný zápas, v němž jsme na chvilku vypnuli a ztratili ho," mrzelo Romana Červenku.

Češi na bronz nedosáhli, Rusové udolali německý zázrak. Projděte si výsledky a program turnaje Češi na bronz nedosáhli, Rusové udolali německý zázrak. Projděte si výsledky a program turnaje Prohlédněte zde

Češi později tlačili, místy dokonce škvařili soka v jeho obranném pásmu, ale dostatečně kvalitně nezakončili nikdy. Když nakonec zkoušeli hru v šesti, upravil na konečných 3:0 Ilja Kovalčuk.

Poslední české výsledky z bojů o medaile na velkých turnajích jsou opravdu hrozivé: 0:3, 0:3, 0:2, 0:3, 0:3. Chmurná šňůra bez jediného vstřeleného gólu odstartovala na mistrovství světa 2014.

"Tohle já neřeším. Je tady jiné mužstvo, jiná situace. Nevím, jestli je to prokletí, nebo ne, nazývejte si to, jak chcete," prohlásil Jandač.

V sobotu mají Češi další šanci na nápravu. O bronz vyzvou Kanadu, nebo Německo.

"Ať už to bude kdokoliv, musíme se na něj dobře najíst a vyspat. Je to poslední zápas na olympiádě, takže do toho musíme dát všechno. Věřím, všichni budou chtít za medaili umřít," vyzývá Birner.

"Zlatý sen se nám zavřel, ale pro bronz uděláme všechno," říká Jandač. "Chceme na závěr vyhrát. Jsme hladoví," dodává Kolář. "Musíme ale dávat góly."

Nagano se opakovat nebude. Turnaj v Koreji je naleštěná bída, tahanice okradly fanoušky o zážitek Nagano se opakovat nebude. Turnaj v Koreji je naleštěná bída, tahanice okradly fanoušky o zážitek Čtěte zde
reklama