Česko - Turecko

Česko
57:61
Turecko

Dobrý den, vítejte u online reportáž ze 2. zápasu skupiny A basketbalového turnaje žen na OH mezi Českem a Tureckem. Zápas začíná ve 12:15.

Proti sobě se postaví úřadující vicemistryně světa (Češky) a úřadující vicemistryně Evropy. Zatímco Češky v úvodním zápase na turnaji podlehly 57:66 Číňankám, Turkyně vyhrály 72:50 nad Angolou.

Číňanky však hrají v Londýně v dobré formě, dnes ráno porazily příštího českého soupeře - Chorvatsko 83:58. Naopak Angola je jasný outsider skupiny, takže úvodní výsledky o ničem vážněji nenapovídají.

Poslední vzájemný zápas hovoří pro Češky, které letos v přípravném zápase před kvalifikací na OH vyhrály 56:51. Na loňském ME však Turkyním podlehly.

Češky nastoupí v sestavě:

Rozehrávačky: Bartáková, Bartoňová, Horáková,

Křídla: Elhotová, Pecková, Veselá, Vítečková, Zohnová, Zrůstová,

Pivotky: Burgrová, Hanušová, Kulichová

Turkyně mají tuto sestavu:

Palazogluová, Dalgalarová, Vardarliová, Kartaltepeová, Canitezová, Tuncluerová, Albenová, Yilmazová, Holingsvorthová, Horasanová, Iveginová, Caglarová.

Rozhodčími zápasu jsou pánové Estévez z Argentiny, Abaakil z Maroka a paní či slečna Sagurová z Japonska.

2:0

Hned z prvního útoku skóruje Jana Veselá.

2:2

Yilmazová si doskočila pod košem a nikým nebráněná ze dvou metrů pohodlně skórovala.

2:4

Horáková se pokusila vypíchnout Palazogluové pod košem míč, nepovedlo se jí to však a Turkyně pohodlně dvojtaktem skórovala.

5:4

Hned vzápětí však proměnila tříbodový pokus Veselá, dosud jediná střelkyně českého týmu.

5:7

Po minutovém úseku bez bodu zaznamenala trojku Turkyně Vardarliová.

5:9

Po vynikající turecké low-high, tedy kombinaci obou pivotek, zůstala pod košem osamocená Yilmazová, která i přes faul přiběhnuvší Bartoňové skórovala. Bude tedy házet ještě jeden trestný hod.

5:10

A Yilmazová jej proměňuje.

Trenér Lubor Blažek si bere čtyři minuty před koncem první čtvrtiny time-out.

5:12

Zatímco Elhotová a Kulichová z jasných pozic minuly a Vítečková minula otevřenou trojku, na druhé straně skórovala Palazogluová a navíc po faulu Bartoňové bude házet jeden trestný hod.

5:13

A Palazogluová jej proměnila.

8:13

Po rychlém pohybu tentokrát Vítečková otevřenou trojku proměnila.

1:13 před koncem si Češky připisují už sedmou dnešní ztrátu, dneska to Češkám vůbec nejde.

Vítečková trojku neproměnila, pak udělala Burgrová při dvojtaktu kroky. Poslední útok čtvrtiny tak budou mít Turkyně.

Turkyně Albenová poslední střelu namířila do obroučky.

8:13

Skončila první třetina.

Z obou stran jde zatím o velmi špatný zápas, hlavní příčinou je velká nervozita obou týmů. Celkově 21 bodů to jasně dokumentuje.

Emine Tugbaová (zleva) se snaží vstřelit koš před bránícími Petrou Kulichovou a Kateřinou Bartoňovou v utkání České republiky s Tureckem na OH 2012 v Londýně. | Foto: Reuters
8:13

Začíná druhá čtvrtina.

10:13

Veselá doskakuje míč a nikým nebráněná ze dvou metrů pohodlně skóruje.

10:14

Veselá si udělala na druhé straně druhou osobní chybu, Canitezová však proměnila jen jeden trestný hod.

12:14

Ještěže mají Češky Veselou, skórovala ze střední vzdálenosti, a připsala si tak už devátý dnešní bod.

12:17

Turkyně však posílá do pětibodového náskoku trojkou Palazogluová.

12:19

Po další neúspěšném pokusu Češek se prosazuje ze střední vzdálenosti Albenová.

15:19

Poprvé se trefuje česká kapitánka Hana Horáková, která trefila trojku.

15:21

Hned z protiútoku však skóruje Caglarová.

15:23

Češky chybují, na druhé straně se opět prosadila Caglarová.

17:23

Poprvé se za dva body prosazuje Kulichová.

17:24

Vzápětí faulovala Kulichová Holingsworthová, ta proměnila jeden trestný hod.

19:24

Je tu opět dvojka Jana Veselé a její třináctý dnešní bod.

19:26

To je špatné, Jana Veselá, jediná Češka, které to dnes jde, si připsala třetí osobní chybu a jde střídat. Caglarová pak oba trestné hody proměnila.

19:29

Češky opět ztratily míč a na druhé straně se trefila za tři body Palazogluová.

Dvě a půl minuty před koncem druhé čtvrtiny si bere Lubor Blažek druhý oddechový čas.

Po faulu Caglarové neproměnila Kulichová ani jeden trestný hod.

1:22 minuty před koncem poločasu si bere oddechový čas i turecký trenér.

19:31

Vítečková ztratila na půlce míč, udělala tak dvanáctou českou ztrátu, a Yilmazová dvojtaktem pohodlně skórovala.

21:31

No konečně. Zohnová byla pod košem faulována a poté proměnila oba trestné hody.

13 sekund před koncem si bere turecký trenér druhý time-out před závěrečnou útočnou akcí jeho týmu.

21:33

Po dobré cloně Turkyň bránila Kulichová mnohem více pohyblivější Canitězovou, ta toho využila a střelou ze střední vzdálenosti skórovala.

21:33

Skončila druhá čtvrtina.

To, co jsem psal po první čtvrtině, platí i pro tu druhou. Češky si v útoku vůbec nevěří, netrefují ani zařízení koše, poztrácely už dvanáct míčů a výsledkem toho je žalostných 21 získaných bodů. Turkyně hrají také špatně, na ještě horší soupeřky jim to však stačí a první polovinu po zásluze vyhrávají o dvanáct bodů.

Jana Veselá se snaží přehodit bránící Birsel Vardarliovou (vlevo) a Kuanitru Holingsvorthovou v utkání České republiky s Tureckem ve skupině A na OH 2012 v Londýně. | Foto: Reuters
21:33

Začíná třetí čtvrtina.

22:33

Bartoňová po faulu proměnila jeden trestný hod.

22:35

Holingsworthová proměnila po faulu Burgrové oba trestné hody.

24:35

Jana Veselá opět snižuje na rozdíl 11 bodů.

24:37

Holingsworthová se však uvolnila pod košem a Turkyně opět vedou o 13 bodů.

27:37

Eva Vítečková proměnila po faulu při střele za tři body všechny tři trestné body.

29:37

Po rychlé akci Zohnové snižuje Bartáková na rozdíl osmi bodů.

31:38

Vítečková se trefuje ze střední vzdálenosti a snižuje na rozdíl sedmi bodů.

33:38

Bartáková skóruje dvojtaktem a snížila náskok Turkyň na pět bodů.

Turecký trenér si bere ve 24. minutě time-out.

34:38

Po úmyslném faulu proměnila Bartoňová jeden trestný hod.

Čtyři minuty před koncem čtvrtiny si bere time-out trenér Lubor Blažek.

37:40

Vítečková trefuje šťastnou trojku a Češky ztrácejí už jen tři body.

Veselá, která před tím poprvé neuspěla při střele, počtvté faulovala a jde střídat.

Holingsworthová však neproměnila ani jednu šestku.

37:43

Caglarová proměňuje 1:15 minuty před koncem čtvrtiny trojku.

39:43

Horáková proměňila po nájezdu pod koš oba trestné hody.

39:45

45 sekund před koncem čtvrtiny proměňuje Holingsworthová tentokrát oba trestné hody.

Češky udělaly v závěru čtvrtiny další dvě ztráty, celkově jich je už 18!

Caglarová poslední střelu z vlastní poloviny neproměnila.

39:45

Skončila třetí čtvrtina.

Pokrok oproti předchozím čtvrtinám tu je, ale počet ztrát je stále žaloístných  a navíc nejlepší hráčka Veselá má čtyři osobní chyby.

Nevryie Yilmazová doskakuje míč v utkání České republiky s Tureckem ve skupině A na OH 2012 v Londýně. | Foto: Reuters
39:45

Začíná čtvrtá čtvrtina.

Holingsworthová si udělala čtvrtou osobní chybu a jde si sednout na lavičku.

41:45

Po shození pod koš skóruje donáškou Kulichová.

41:47

Vzápětí však střelou ze střední vzdálenosti kontruje Caglarová.

43:47

Po dobrém úniku se dnes konečně trefuje i Elhotová.

43:49

Po faulu Vítečkové pod košem proměnila obě šestky turecká kapitánka Yilmazová.

45:49

Veselá se po dobrém seběhu pod košem prosazuje.

45:51

Poté, co Burgrová netrefila jasnou příležitost zpod koše, se střelou prosadila nejlepší Turkyně Caglarová.

45:54

Iveginová proměňuje trojku po další ztrátě českého týmu pod košem.

47:54

Burgrová odčinila předchozí nezdar a zpod koše se prosadila.

47:57

Vzápětí Iveginová proměňuje další trojku a náskok Turkyň už je desetibodový. Do konce zápasu zbývají čtyři minuty.

49:57

Jana Veselá je jediná česká jistota, prosazuje se ze střední vzdálenosti.

51:57

Elhotová proměňuje tři minuty před koncem obě šestky.

53:57

Turecký trenér si bere 2:27 minuty před koncem čtvrtiny time-out.

53:59

Yilmazová se v poslední sekundě pro střelu prosadila.

55:59

1:15 minuty před koncem se po průniku pod koš prosadila Elhotová.

55:61

Půl minuty před koncem se trefuje Palazogluová.

57:61

Hned na druhé straně skóruje Elhotová. Do konce zbývá 15 sekund.

Turkyně v útoku chybovaly, Češky však ztrácejí čtyři body a do konce zbývá jen pět sekund.

Trenér Blažek si bere time-out.

Vítečková poslední střelu za tři body neproměnila.

57:61

Je konec, Češky kvůli hrůzostrašné první polovině zaslouženě prohrávají celý zápas a po výsledku 57:61 si připisují druhou prohru na turnaji.

Česká basketbalistka Kateřina Bartoňová je zklamaná z neproměněné šance v utkání skupiny A s Tureckem na OH 2012 v Londýně. | Foto: Reuters

Češky se dostaly před středečním zápasem do jasné pozice, proti Chorvatkám, pátému týmu z ME, který na turnaji rovněž dvakrát prohrál, musejí zvítězit, jestli chtějí postoupit do čtvrtfinále.

Tímto se s vámi loučím a zároveň vás zvu na sledování dnešních zápasů českých hráčů v tenisovém turnaji.