reklama

Čtyřka bez kormidelníka si v Lucernu vybojovala olympiádu

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: ceskeveslovani.cz
Kvarteto Matyáš Klang, Milan Bruncvík, Jakub Podrazil a Michal Horváth vyhrálo dodatečnou olympijskou kvalifikaci v Lucernu a postoupilo do Londýna.

Lucern - Čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Milan Bruncvík, Jakub Podrazil a Michal Horváth vyhrála dodatečnou olympijskou kvalifikaci v Lucernu a postoupila do Londýna. Svěřenci trenéra Petra Blechy se tak stali pátou českou posádkou, která se na vrcholnou akci letošní sezony kvalifikovala.

Z loňského mistrovství světa se do Londýna probojovali skifaři Ondřej Synek, Miroslava Knapková, dvojskif sester Lenky a Jitky Antošových a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník.

V Lucernu, kde se v závěru týdne uskuteční druhý závod Světového poháru, se představilo celkem šest českých lodí, pouze čtyřka bez kormidelníka se ale dokázala umístit do druhého místa a kvalifikovat se na olympiádu.

Těsně před olympijskými branami zůstala párová čtyřka David Jirka, Petr Ouředníček, Jakub Houska a Petr Vitásek, která obsadila ve finále třetí pozici. Česká čtveřice prohrála o sekundu souboj o druhé místo s Francouzi.

O šanci bojovat o postup na olympiádu dnes přišel i dvojskif Jan Andrle, Martin Basl a dvojskif lehkých vah Milan Viktora, Petr Čabla, kteří nedokázali postoupit do středečního finále svých disciplín.

reklama