reklama

Další medaile na dosah? Deblkanoisté Kašpar, Šindler byli v semifinále druzí

Jonáš Kašpar a Marek Šindler Jonáš Kašpar a Marek Šindler autor: Reuters
I se dvěma penalizacemi se deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler protáhli ze druhého místa do finále olympijského závodu v Rio de Janieru a budou tak moci bojovat o medaile.

Rio de Janeiro - Jonáš Kašpar a Marek Šindler postoupili na olympijských hrách v Riu do finále deblkanoistů z druhého místa, i když měli dvě penalizace. Trať projeli suverénně nejrychleji, ale čtyři trestné sekundy je zařadily až za německé mistry světa Franze Antona a Jana Benziena. Jízdy o medaile začnou v 19:15.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Anton s Benzienem zvládli semifinále bez "šťouchu". Kašpar se Šindlerem na kanále Whitewater, kde ve středu vybojoval bronzovou medaili kajakář Jiří Prskavec, chybovali až v samém závěru. Penalizace si připsali na brankách číslo 22 a poslední čtyřiadvacítce. Z jedenácti posádek C2 vypadli jen domácí brazilští deblíři Correa, Oliveira.

Úřadující mistryně světa kajakářka Kateřina Kudějová také zvládla semifinálovou jízdu a do finále postoupila ze čtvrtého místa.

reklama