reklama

Slalomáři Kudějová i Kašpar se Šindlerem jsou v semifinále OH

Kateřina Kudějová. Kateřina Kudějová. autor: Reuters
Semifinálové a finálové závody kajakářek i deblkanoistů se uskuteční ve čtvrtek.

Rio de Janeiro - Všichni čeští vodní slalomáři budou startovat v semifinále olympijských her. Dnes do něj z kvalifikace postoupili kajakářská mistryně světa Kateřina Kudějová i deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Napodobili tak nedělní úspěch Jiřího Prskavce a Vítězslava Gebase.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Kudějová v prvním kvalifikačním kole zajela třetí čas. Na startu druhé jízdy již měla jistou účast mezi 15 semifinalistkami. Nasbírala osm trestných sekund za doteky branek, čas z prvního kola nevylepšila a v celkovém pořadí klesla na pátou příčku. Kvalifikaci vyhrála Italka Stefanie Hornová.

Rovněž bez potíží postoupili deblkanoisté Kašpar a Šindler. V kvalifikaci, v níž byl vyřazen jen jeden ze dvanácti přihlášených týmů, byli čtvrtí. Nejlepší výkon předvedli slovenští bratranci Ladislav a Peter Škantárovi.

V první kvalifikační jízdě projeli Kašpar se Šindlerem trať čistě a zařadili se na páté místo. Ve druhém kole jeli svižněji a navzdory dvěma dotykům svůj výkon bezmála o sekundu vylepšili. Za nejrychlejšími Slováky zaostali o dvě a půl sekundy.

Semifinálové a finálové závody kajakářek i deblkanoistů se uskuteční ve čtvrtek.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:

Kanoistika - slalom:

Muži:

C2 - kvalifikace: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 100,89 (0 tr. sekund), ...4. Kašpar, Šindler (ČR) -2,54 (4).

Ženy:

K1 - kvalifikace: 1. Hornová (It.) 99,07 (0), ...5. Kudějová (ČR) -2,99 (2).

reklama